.glóbus & Jeden svet: Dokumentaristi medzi umením a aktivizmom. Aké filmy potrebujeme?

15.10.2019
Pravidelná diskusná relácia so zaujímavými hostkami a hosťami o zahraničnopolitických témach, ktoré trápia svet a Slovensko v ňom. *** Hostia diskusie: Barbora Berezňáková, režisérka, autorka dokumentárneho filmu „Skutok sa stal“ Edo Cicha, dokumentarista, autor investigatívnej snímky „Základná umelecká škola Petra Breinera“ Jan Gebert, dokumentarista a novinár, autor filmu „Až přijde válka“ Matej Sotník, filmový kritik a publicista, vedúcim filmovej sekcie Kapitálu a spoluzakladateľ platformy Dokument na kolesách *** Kam kráča slovenský (a český) dokumentárny film? Potrebujeme viac umeleckých dokumentov alebo skôr filmových reportáží plných faktov? V čom sú silné a kto ich u nás reprezentuje? Ako spoločensko-politické udalosti ovplyvňujú rozhodnutia filmárov a kde leží hranica medzi umením a aktivizmom? *** Táto relácia vznikla v spolupráci s Medzinárodným festivalom dokumentárnych filmov Jeden svet a neziskovou organizáciou Človek v ohrození.

Podcast .týždeň podcast je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.
OK