Zamyslenie na deň 27.9.2020
03:15

Zamyslenie na deň 27.9.2020

27.09.2020
16. nedeľa po Svätej Trojici
Ježiš Kristus odstránil smrť a Svojím evanjeliom vyviedol na svetlo život a neporušiteľnosť. 2.Timotejovi 1,10

2.Timotejovi 1,7-10
7 Boh nám zaiste nedal ducha bojazlivosti, ale (ducha) moci, lásky a sebaovládania. 8 Nehanbi sa teda za svedectvo o našom Pánovi, ani za mňa, Jeho väzňa, ale spolu (so mnou) v moci Božej znášaj protivenstvá za evanjelium. 9 On nás zachránil a povolal svätým povolaním nie pre naše skutky, ale podľa svojho predsavzatia a podľa milosti, ktorá nám bola daná pred večnými vekmi v Kristovi Ježišovi, 10 a teraz sa stala známou v zjavení nášho Spasiteľa Krista Ježiša, ktorý zahladil smrť a evanjeliom vyviedol na svetlo život a neporušiteľnosť.

Odvážny a verný kresťan. Tento list píše apoštol Pavol z väzenia. Je v okovách pre Krista. Ide zrejme o väzenie v Ríme. Vôbec nebolo prvé. Pavel sa nastrádal nespočetne veľakrát. Čakali by sme, že mladému Timotejovi, ktorý má život ešte pred sebou, napíše pár varovných príkazov typu: ´Timotej, daj si pozor, máš život pred sebou. Môžeš ho prežiť inak než my, biedni a zbití… Rozhodni sa dobre, na Krista zabudni, ak nechceš skončiť ako ja, a pod.´ – – Pred časom ku mne prišiel mladý človek a uvažoval, že pôjde za farára. Rodičia mu dohovárali, že či chce žiť bez víkendov, bez voľného času, s 500-eurovým platom niekde na Gemeri v starej zatuchnutej fare a nemať čas na rodinu a deti a že nemá na to ani povahu… Odpovedal, že áno. A naozaj, niekedy to naše kresťanstvo vôbec nevyzerá atraktívne. Nie je na ňom čo obdivovať. Zrejme aj mladý Timotej s tým zápasil. A k tomu ešte aj strach zo smrti. Aj preto ho apoštol posilňuje a v celom liste (odporúčam si ho dnes prečítať) vysvetľuje, prečo má ostať napriek všetkému verný. Odvaha kresťana je založená na Pánu Bohu a Jeho zasľúbeniach. A tie platia aj pre nás.
Modlitba: Pane, daj, aby naša odvaha a vernosť bola výsledkom pôsobenia Tvojho Ducha, ktorý je Duchom sily, lásky a rozvahy. Amen.
Pieseň: ES 636
Autor: Milan Kubík

Hospodin oznámil Svoju spásu, Svoju spravodlivosť zjavil pred očami národov. Žalmy 98,2
Keď Pavol a Barnabáš prišli do Antiochie a zhromaždili cirkev, oznámili im, čo všetko s nimi vykonal Boh a že otvoril dvere viery pohanom. Skutky apoštolov 14,27

Ján 11,1(2)3.17-27(28-38a)38b-45 :: Žalmy 125 :: Modlíme sa za: Západný dištrikt

Podcast Tesnou bránou - biblické zamyslenia na každý deň je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.