Zamyslenie na deň 8.7.2020
04:35

Zamyslenie na deň 8.7.2020

08.07.2020
1.Kráľov 17,7-16
7 Po nejakom čase však potok vyschol, lebo v krajine nebolo dažďa. 8 Vtedy mu zaznelo slovo Hospodinovo: 9 Vstaň, choď do Sarepty, ktorá patrí k Sidónu, a bývaj tam. Prikázal som tam vdove, aby ťa živila. 10 Vstal teda a odišiel do Sarepty. Keď prišiel k bráne mesta, bola tam práve vdova, ktorá zbierala drevo. Zavolal na ňu: Prines mi, prosím, trochu vody v nádobe, nech sa napijem. 11 Keď mu šla priniesť, zavolal za ňou: Prines mi so sebou aj krajec chleba. 12 Ona však povedala: Akože žije Hospodin, tvoj Boh, nemám nič upečené. Mám iba za hrsť múky v hrnci a trochu oleja v krčahu. Práve zbieram zopár kúskov dreva, idem to pripraviť sebe a svojmu synovi. Keď to zjeme, zomrieme. 13 Nato jej Eliáš povedal: Neboj sa, choď, urob ako hovoríš, ale urob z toho najprv malý posúch a prines mi ho. Sebe a svojmu synovi urobíš potom. 14 Lebo takto hovorí Hospodin, Boh Izraela: Z hrnca sa neminie múka, ani z krčaha nebude chýbať olej až do dňa, keď Hospodin zošle na zem dážď. 15 Odišla teda, urobila podľa Eliášovho slova, jedla ona i on, i jej domácnosť po tie dni. 16 Múka z hrnca sa nemíňala, ani olej z krčaha nechýbal podľa slova Hospodinovho, ktoré povedal prostredníctvom Eliáša.

Boh nezabúda na tých, ktorí dokážu zabúdať na seba. Boh sa o Svojho proroka stará aj v čase sucha. Posiela Eliáša do dediny Sarepta. V mestskej bráne stretáva vdovu, ktorú prosí o vodu a chlieb. Táto chudobná žena môže odmietnuť prosbu proroka a dať posledné jedlo svojmu synovi. – – Tou druhou možnosťou je urobiť zúfalý krok viery. Ktorú možnosť by si si zvolil ty, milý brat, milá sestra? Tá žena sa rozhodla urobiť krok viery a spoľahnúť sa na slovo proroka: „Takto hovorí Hospodin, Boh Izraela: Z hrnca sa neminie múka…“ Bola tak svedkom Božieho zázraku a požehnania. Boh totiž nezabúda na tých, ktorí sú ochotní zabúdať na seba a dať na prvé miesto Božie veci. Viera je vždy krokom medzi zasľúbením a istotou. Každý zázrak sa začína takýmto malým krokom poslušnosti. A naplnenie Božieho sľubu zvyčajne uvidíme až potom, keď ten prvý krok urobíme. Možno dnes aj teba Boh pred takýto krok postaví.
Modlitba: Drahý Pane, ďakujeme Ti, že sa o nás staráš často spôsobom, ktorý nás prekvapuje. Daruj nám, prosíme, odvahu viery, s ktorou môžeme aj dnes uvidieť Tvoje zázraky. Pomôž nám zabúdať na seba a hľadieť viac na veci Tvojho kráľovstva. Amen!
Pieseň: ES 230; 484
Autor: David Bázlik

Opäť budem konať divy pre tento ľud, div za divom, a múdrosť jeho mudrcov sa stratí, rozumnosť jeho rozumných sa skryje. Izaiáš 29,14
Ježiša počúvalo množstvo ľudí, ktorí sa s úžasom pýtali: Odkiaľ to ten človek má? Aká je to múdrosť, ktorej sa mu dostalo? Aké mocné činy sa dejú jeho rukami! Marek 6,2

Marek 11,(20.21)22-26 :: Modlíme sa za: Pribylina (Lo)

Podcast Tesnou bránou - biblické zamyslenia na každý deň je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.