Zamyslenie na deň 3.1.2021
03:28

Zamyslenie na deň 3.1.2021

03.01.2021
Nedeľa po Novom roku
My sme videli jeho slávu, slávu, akú má od Otca jednorodený Syn, plný milosti a pravdy. Ján 1,14b

1.Jánov 5,11-13
11 A toto je svedectvo, že Boh nám dal večný život, a tento život je v Jeho Synovi. 12 Kto má Syna, má život; kto nemá Syna Božieho, nemá život. 13 Toto som napísal vám, veriacim v meno Syna Božieho, aby ste vedeli, že máte večný život.

Nevedomosť neospravedlňuje. Tento výrok ste zrejme už počuli. Zvyčajne sa používa vtedy, keď sme niečo mali vedieť, a predsa sme nevedeli. Nemáme výhovorky. Náš čítaný text z Biblie obsahuje slovo vedieť. Apoštol Ján, jeden z najbližších učeníkov Pánových, ktorý Ho neopustil ani pod krížom, tento Ján sa prihovára svojím listom aj nám. Píše veriacim v meno Syna Božieho. A chce, aby sme vedeli, že máme večný život. To nie je trúfalé tvrdenie, ani lacné, ničím nepodložené tvrdenie. Je to poznanie apoštola, ktorého pohľad je upriamený na Pána Ježiša Krista. „Kto má Syna, má život.“ Svoje tvrdenie opiera o svedectvo Božie. „Boh nám dal večný život a ten život je v Jeho Synovi.“ Máme vedieť, že naša spása je skrze Ježiša Krista, ktorý za nás zomrel. Máme to vedieť! A tak môžeme povedať: vedomosť ospravedlňuje. Vedomie svojej hriešnosti aj vedomie spásy skrze Ježiša!
Modlitba: Pane Ježišu, prosím na začiatku tohto nového roka o novú smelosť a nové príležitosti, aby som o tomto poznaní spásy mohol hovoriť s inými ľuďmi.
Pieseň: ES 697
Autor: Samuel Linkesch

Ak sa k hladnému štedro zachováš, ubitú dušu nasýtiš, potom vyjde v tme tvoje svetlo. Izaiáš 58,10
Buďte milosrdní, ako je milosrdný aj váš Otec. Lukáš 6,36

Lukáš 2,41-52 :: Izaiáš 61,1-3(4.9)10-11 :: Žalm 4 :: Modlíme sa za: Bratislavský seniorát

Podcast Tesnou bránou - biblické zamyslenia na každý deň je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.