Zamyslenie na deň 12.6.2021
04:53

Zamyslenie na deň 12.6.2021

11.06.2021
Skutky apoštolov 8,26-40
26 Tu anjel Pánov hovoril Filipovi: Vstaň a choď na juh, na cestu, čo vedie z Jeruzalema do Gazy a je pustá. 27 I vstal a šiel. A hľa, muž z Etiópie, eunuch, dvoran etiópskej kráľovnej Kandáky, správca celého jej pokladu, ktorý prišiel do Jeruzalema, aby vzýval Boha, 28 vracal sa (domov); sedel na svojom voze a čítal proroka Izaiáša. 29 I povedal Duch Filipovi: Pristúp a pripoj sa k vozu! 30 Keď Filip pribehol, počul, ako číta proroka Izaiáša, a spýtal sa: Či aj rozumieš, čo čítaš? 31 Odpovedal mu: Akože by som rozumel, ak mi len niekto nevysvetlí? Potom prosil Filipa, aby vyšiel (na voz) a prisadol k nemu. 32 Stať Písma, ktorú čítal, bola: Viedli Ho ako ovcu na zabitie, a ako baránok mlčí pred tým, kto ho strihá, tak neotvoril ústa. 33 Jeho ponížením bol súd nad Ním zrušený, a Jeho rod kto vypočíta? Lebo Jeho život je vzatý zo zeme. 34 Ohlásil sa eunuch a povedal Filipovi: Prosím ťa, o kom to hovorí prorok? Sám o sebe, a či o niekom inom? 35 Vtedy Filip otvoril ústa a počnúc týmto miestom Písma, zvestoval mu Ježiša. 36 Ako šli cestou ďalej, prišli k akejsi vode. I prehovoril eunuch: Ajhľa, voda! Čo mi prekáža dať sa pokrstiť? 37 Filip mu povedal: Ak veríš z celého srdca, môže sa stať. A (eunuch) odpovedal: Verím, že Ježiš Kristus je Syn Boží. 38 Nato kázal zastaviť voz a obaja, Filip a eunuch, zostúpili do vody; i pokrstil ho. 39 Keď vystúpil z vody, Duch Pánov uchopil Filipa, a eunuch ho viac nevidel, ale rozradostený šiel svojou cestou. 40 Potom sa Filip našiel v Azóte, pochodil všetky mestá a zvestoval evanjelium, až prišiel do Cezarey.

Čo mi prekáža dať sa pokrstiť? Ak si ešte nebol/a pokrstený/á, určite by si sa mal/a zamyslieť nad tým, čo Ti v tom bráni. Stretávaš sa s kresťanmi? Priťahuje ťa ich spoločenstvo? A predsa ešte nie si pokrstený/á? Prečo? Čo ti v tom prekáža? Rodičia, priatelia, zamestnanie, alebo niečo iné? Krst je život. Voda pri krste je tečúca, v pohybe a dokáže zmyť tvoj dedičný hriech a ty môžeš patriť Bohu – stať sa Božím dieťaťom. – – Eunuch opustil pohodlie svojho voza a zostúpil do vody, vyznal Krista, dal sa pokrstiť a rozradostený šiel svojou cestou. Daj sa pokrstiť a prežívaj radosť celý svoj život aj Ty! Byť pokrstený, znamená patriť Kristovi. – – My, ktorí sme boli pokrstení už ako deti, krstom sme sa stali dietkami Božími a vieme, že máme pripravené spasenie v nebeskom kráľovstve. Krst však treba aj žiť. Ten, kto sa dal pokrstiť si obliekol Krista. Aj keď oblečenie človeka neurčuje, predsa o ňom hovorí, kým je. Oblečením mnohí dávajú najavo svoj životný štýl – čo v srdci cítia. Ako kresťania sa musíme usilovať, aby náš krst bol viditeľný z nášho každodenného života. Pomáhaj ľuďom okolo seba, aby videli, že patríš Kristovi!
Modlitba: Duchu Svätý, prosíme Ťa o odvahu, aby sme náš krst skutočne aj v každodennom živote dokazovali a k nemu sa dennodenne svojimi skutkami priznávali!
Pieseň: ES 291
Autor: Jaroslav Javorník

Skazu predchádza pýcha a pád predchádza namyslený duch. Príslovia 16,18
Ako to, že vidíš smietku v oku svojho brata, a brvno vo svojom oku nebadáš? Lukáš 6,41

Jonáš 1,1-16 :: Modlíme sa za: Lovinobaňa (No)

Podcast Tesnou bránou - biblické zamyslenia na každý deň je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.