Zamyslenie na deň 6.5.2020
04:56

Zamyslenie na deň 6.5.2020

06.05.2020
1.Petrov 4,1-11
1 Keď Kristus trpel telesne, vyzbrojte sa aj vy tým istým zmýšľaním, že kto trpel telesne, prestal hrešiť, 2 aby – dokiaľ je ešte v tele – nežil viac podľa ľudských žiadostí, ale podľa vôle Božej. 3 Veď prešlo dosť času, v ktorom ste žili podľa vôle pohanov, chodiac v neviazanosti, náruživosti, pijanstve, hodovaní, opilstve a nedovolenej modloslužbe. 4 Zaráža ich, že sa nerútite s nimi do toho istého prúdu rozpustilosti, a rúhajú sa. 5 Ale zodpovedať sa budú Tomu, ktorý je pripravený súdiť živých aj mŕtvych! 6 Lebo preto sa evanjelium zvestovalo aj mŕtvym, aby boli súdení síce po ľudsky, v tele, ale aby žili Duchom podľa Boha. 7 Koniec všetkého je blízko. Buďte teda rozvážni a dbajte na modlitby. 8 A nadovšetko, verne sa milujte vospolok, lebo láska prikrýva množstvo hriechov.

Už nie trám, ale loďka. Aký má byť rozdiel medzi nekresťanom a kresťanom? Taký, ako odlišnosť medzi trámom a loďkou. Trám vo vode bezcieľne unáša vietor a vodné prúdy. Loďka má svoj domovský prístav i cieľ. Tak aj kresťan: vie, odkiaľ vyšiel a kam smeruje. Má kormidelníka – Ježiša, ktorý drží loďku v kurze navzdory prúdom vĺn a náporom vetra. Domovským prístavom je pre kresťanov Božia láska, Božie Slovo a Božia moc. V Ježišovi k nám Božia láska prišla v tele, podstúpila utrpenie, očisťuje nás. Cieľom loďky (žitia kresťana) je večná blaženosť. V plnosti sa prejaví na konci sveta, keď Kristus opäť príde. Ten čas je blízko. V perspektíve blížiaceho sa konca je najdôležitejšia láska. Nie hocijaká, ale verná, ktorá vytrvá aj v krízach, „prikrýva hriechy“ – vie odpúšťať. Aby sa takou stala, v modlitbe čerpá z Božích zdrojov. V modlitbe, ktorá nie je odriekaním formuliek, ale prípravou k činom: k láske, odpusteniu, pohostinnosti, službe. Veď duchovné dary sme od Pána nedostali ako odmenu za „zásluhy o výstavbu cirkvi“, ale aby sme si navzájom slúžili. Životu, ktorý nie je chaoticky unášaným trámom, ale loďkou s jasným cieľom, zodpovedajú rozvážnosť, modlitby a láska.
Modlitba: Ďakujeme, Bože, že nás jasne vedieš životom. Odpusť, že sa nechávame odlákať zo vzťahu s Tebou a potom sme vedení našimi žiadosťami, alebo zvodmi svetáctva. Privádzaj nás vždy späť, keď sme vzdialení a konaj cez nás veľa dobra. Amen.
Pieseň: ES 498
Autor: Martin Šefranko

Pred nimi premením tmu na svetlo, hrboľaté cesty na rovinu. Izaiáš 42,16
Z hĺbky milosrdenstva nášho Boha nás navštívi Vychádzajúci z výsosti, aby sa zjavil tým, čo sedia v tme a v tôni smrti, a upriamil naše kroky na cestu pokoja. Lukáš 1,78-79

1.Mojžišova 1,14-19 :: Modlíme sa za: Mníšek nad Hnilcom (Ko)

Podcast Tesnou bránou - biblické zamyslenia na každý deň je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.