Zamyslenie na deň 26.3.2021
03:40

Zamyslenie na deň 26.3.2021

25.03.2021
Lukáš 22,47-53
47 Ešte hovoril, a hľa, (prichádzal) zástup, a jeden z dvanástich, menom Judáš, išiel vopred a blížil sa k Ježišovi, aby Ho pobozkal. 48 Ježiš mu riekol: Judáš, bozkom zrádzaš Syna človeka? 49 Keď tí, čo boli okolo Neho, videli, čo sa chystá, spýtali sa: Pane, či udrieť mečom? 50 A jeden z nich udrel veľkňazovho sluhu a odťal mu pravé ucho. 51 Ježiš riekol: Prestaňte! Nato dotkol sa mu ucha a uzdravil ho. 52 Vtedy povedal Ježiš veľkňazom, veliteľom chrámovej stráže a starším, ktorí Ho prišli zajať: Ako na lotra vyšli ste s mečmi a kyjmi, 53 a keď som každý deň býval s vami v chráme, nepoložili ste ruky na mňa. Ale toto je tá vaša hodina a moc tmy.

Je čas skúšky. Srdce bije rýchlo. Nikoho nevidím, nevnímam. Čím skôr to mať za sebou. Sústrediť sa, zvládnuť to. Z viacerých strán počuť: „Ver si! Veď si sa pripravoval/a“. Veriť si, znamená neveriť Pánu Bohu, teda je to modlárstvo. Dnešný text je o Pánovi Ježišovi – o tom, ako On zvládol skúšku. Celú noc sa modlil, a tým to vložil do rúk Svojho Otca. Preto bol pokojný a k pokoju viedol všetkých. Vlastne, všetkým nám dal lekciu, ako zvládnuť skúšku. Aj ja sa často modlím: „Pane Ježišu, dávam Ti to do rúk“ a zažil som podobný pokoj, ako mal Pán Ježiš. No častejšie to bol stres, nervozita, sebectvo – myslel som vtedy len na seba. Pán Ježiš bol tak dobre pripravený, že vôbec nemyslel na Seba. Uzdravil sluhu, a tým zabránil násiliu – zachránil učeníkov. Doprial Judášovi, aby mu jeho plán zrady vyšiel. Dovolil tme, aby dočasne zvíťazila. Prajem ti, aby si zažil šťastné konce na modlitbách s Pánom Ježišom. Môžeme si byť istí, že On sa nikdy nepomýli.
Pieseň: ES 309
Autor: Dušan Roháček

Zasadil som ťa ako šľachtený vinič, len pravé semeno. Ako si sa mi mohla premeniť na planý a cudzí vinič? Jeremiáš 2,21
Spomeň si teda, odkiaľ si padol, kajaj sa a konaj prvotné skutky. Zjavenie Jána2,5

Hebrejom 10,1.11-18 :: Modlíme sa za: Hontianska Vrbica (Dn)

Podcast Tesnou bránou - biblické zamyslenia na každý deň je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.