Zamyslenie na deň 1.3.2021
03:59

Zamyslenie na deň 1.3.2021

01.03.2021
MAREC
Heslo mesiaca: Ježiš odpovedal: Hovorím vám: Ak budú títo mlčať, kamene budú kričať. Lukáš 19,40

Lukáš 11,29-32
29 Keď sa zástupy húfne zhromažďovali, začal hovoriť: Toto pokolenie je pokolenie zlé, hľadá znamenie, ale nedostane sa mu znamenia, iba ak znamenia Jonášovho. 30 Lebo ako sa Jonáš stal znamením Ninivčanom, tak aj Syn človeka bude znamením tomuto pokoleniu. 31 Kráľovná Juhu povstane na súde s mužmi tohto pokolenia a odsúdi ich. Lebo od končín zeme prišla počuť múdrosť Šalamúnovu; a hľa, tu je väčší ako Šalamún. 32 Ninivskí mužovia povstanú na súde s týmto pokolením a odsúdia ho. Lebo oni sa kajali na kázanie Jonášovo, a hľa, tu je väčší ako Jonáš.

Zmena sa musí udiať v nás. Biblia nás učí nenaletieť každému, neskočiť na hocičo (1J 4,1). Keď Ježiš vraví, že ľudia Jeho doby nedostanú znamenia, neznačí to, že je proti kritickému rozsudzovaniu. Sám činil znamenia (J 2,11; 20,30). Skutkami dosvedčoval, že Ho poslal Boh (J 5,36). – – Násilní bojovníci z Ninive sa na zvesť neznámeho pouličného kazateľa, Jonáša, odiali do vrecoviny a od svojej zlej cesty sa odvrátili aj bez znamení. Kráľovná zo Sáby prijala múdrosť Šalamúna, muža mnohých chýb. Ježiš je vo Svojom záujme o nás neporovnateľne väčší, ako mrzutý evanjelizátor Jonáš. Je múdrejší, ako – v praxi si neraz nemúdro počínajúci – Šalamún. Preto Jeho súčasníci dostanú už len znamenie Jonášovo, keď bol Ježiš po ukrižovaní tri dni v hrobe ako Jonáš „pochovaný“ vo vnútri veľkej ryby. – – My sme už toto znamenie dostali. Kto neverí, že golgotská láska prišla z neba, opúšťa život (J 11,25; 14,6) a smeruje do smrti. Nie je čas čakať, že sa stane čosi mimoriadne. Už sa stalo! Boh k nám prehovoril vo Svojom Synovi (Žid 1,2). Teraz sa musí čosi mimoriadne stať – nie mimo nás, ale v nás: pokánie, obrátenie sa k Pánovi, úprimná viera Jeho slovám. Bez toho sa ľudstvo nepoučí ani z dvoch svetových vojen ani z pandémie. Nečakajme iné znamenie, ako výzvu k pokániu, zmene zmýšľania i života.
Modlitba: Ďakujeme, Pane Ježišu, za Tvoju obeť na kríži. Odpusť, že si málo všímame, že nás ňou nielen zachraňuješ, ale aj povolávaš k záchrane druhých, pri ktorej máme zažívať náš kríž. Odpusť, že hľadáme všelijaké výhovorky, aby sme nemuseli Tvoje povolanie brať vážne rovnako, ako keď sa farizeji vyhovárali, že nemali znamenia, hoci ich mali. Veď nás Tvojou láskou, aby sme prijali kríž evanjelizácie! Amen.
Pieseň: ES 448
Autor: Martin Šefranko

Jákob povedal Jozefovi: Choď a pozri, či sú bratia a stáda v poriadku. 1.Mojžišova 37,14
Nevyhľadávajte každý iba svoje záujmy, ale aj záujmy druhých. Filipanom 2,4

1.Mojžišova 37,3-4.12-14.23-35(36) :: Modlíme sa za: Dovalovo (Lo)

Podcast Tesnou bránou - biblické zamyslenia na každý deň je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.