Zamyslenie na deň 2.5.2020
04:00

Zamyslenie na deň 2.5.2020

02.05.2020
1.Petrov 3,8-12
8 A napokon: všetci buďte jednej mysle, súcitní, milovníci bratstva, milosrdní, pokorní. 9 Neodplácajte sa zlým za zlé, ani zlorečením za zlorečenie, ale naopak: žehnajte, lebo na to ste povolaní, aby ste zdedili požehnanie. 10 Veď kto chce milovať život a vidieť dobré dni, nech si zdržuje jazyk od zlého a ústa od ľstivých rečí, 11 nech sa odkloní od zlého a činí dobre, hľadá pokoj a usiluje sa oň; 12 lebo oči Pánove hľadia na spravodlivých, Jeho uši pozorujú ich prosby, ale tvár Pánova je proti tým, čo zle činia.

Šokujme ľudí láskou! Raz sa ma niekto opýtal, čím je pre mňa kresťanská viera výnimočná. Veď predsa aj iné náboženstvá majú v sebe veľa pozitívneho. Moja odpoveď znela: Kresťanská viera je pre mňa výnimočná láskou, ktorá miluje aj svojich nepriateľov. Kresťanstvo nás učí milovať aj tých, ktorí nás nenávidia a žehnať aj tým, ktorí nás preklínajú. Takáto láska je šokujúca a učí nás dokonalosti, pretože niet dokonalejšej lásky, ako je súcit a milosrdenstvo. Dokázal nám ju aj samotný Boh, ktorý nás miloval ešte v čase, keď sme boli Jeho nepriateľmi. Jeho láska sa stala dokonalou práve v okamihu, keď za nás zomieral na kríži. Jeho milosrdenstvo nám darovalo život a pokoj. Vďaka tomu sa dnes už nemusíme ničoho báť – dokonca ani smrti. Kresťanská láska je naozaj šokujúca. A aj my dnes, ak chceme byť dobrými učeníkmi nášho Pána, neostáva nám nič iné, iba šokovať svet práve takouto dokonalou láskou.
Modlitba: Odpusť, Bože, že niekedy šokujeme ľudí nedostatkom lásky. Hľadajú ju v cirkvi a nachádzajú boje, chlad a nenávisť. Prosíme, premieňaj naše srdcia, aby boli ochotné prijať Ťa za Pána – vládcu a žiť podľa Teba, podľa dokonalej lásky. Amen.
Pieseň: ES 643
Autor: Natália Kacianová

Neodvrhni ma od seba, neodnímaj mi Svojho Svätého Ducha! Žalmy 51,13
Ďakujeme za vás Bohu, Otcovi nášho Pána Ježiša Krista. On nás vytrhol z moci tmy a preniesol do kráľovstva Svojho milovaného Syna. Kološanom 1,3.13

Ján 14,1-6 :: Modlíme sa za: Mengusovce (Ta)

Podcast Tesnou bránou - biblické zamyslenia na každý deň je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.