Zamyslenie na deň 27.3.2020
03:57

Zamyslenie na deň 27.3.2020

27.03.2020
Marek 13,24-27
24 V tie dni, po onom súžení, slnko sa zatmie, mesiac nevydá svetlo, 25 hviezdy budú padať z neba a nebeské moci sa pohybovať. 26 Vtedy uzrú Syna človeka prichádzať na oblakoch s mocou a slávou veľkou. 27 A vtedy pošle anjelov a zhromaždí svojich vyvolených zo štyroch strán sveta, od konca zeme až po koniec neba.

Buď – alebo! Keď Boží Syn prišiel na Zem ako vtelené betlehemské dieťa, nikto Ho nepoznal. Iba anjel ohlasoval radostnú novinu, že sa narodil Spasiteľ, ktorý je Kristus Pán. V tom čase tak veľmi očakávaný Mesiáš! – – Dnešok akoby opäť žil intenzívnym očakávaním „niečoho“, či „niekoho“. Filmy, knihy, počítačové hry sú plné nadprirodzených javov, bytostí, katastrof a apokalýps. Úzkosť narastá, čas sa kráti. V tlakovom hrnci sveta to vrie a ventil už syčí. Čo bude nasledovať? – – V Biblii čítame, že „v tie dni“ sa Slnko zatmie, Mesiac nevydá svetlo, hviezdy budú padať… Vzkriesený Pán otvoril nebesia a sedí na pravici Svojho Otca, ale v Deň súdu opäť príde na Zem. Tentokrát sa však nevráti ako neznáme betlehemské dieťa. Ježiš bude prichádzať na oblakoch s veľkou mocou a slávou. Sprevádzať Ho budú anjeli, ktorí zhromaždia verných zo všetkých strán. – – Čím bude pre nás Druhý Príchod Kristov: naplnením zasľúbenia o nových nebesách a novej zemi, kde budeme prebývať v dome svojho Otca, alebo nám prinesie odsúdenie, plač a škrípanie zubov? Čas milosti trvá. Pán Boh je zhovievavý. Pán Boh však nemešká!
Modlitba: Ďakujeme, Pane Ježišu, že raz prídeš znova, aby si začal éru oslobodenú od zla. Prosíme, veď nás k pokániu, aby sme neostali so svojím zlom mimo dobrej Večnosti. Veď naše pery, nech zvestujú Evanjelium a mnohí sú privedení k Tebe. Amen.
Pieseň: ES 315
Autor: Dagmar Fassingerová

Nadovšetko klamlivé je srdce, je nenapraviteľné, kto sa v ňom vyzná? Ja, Hospodin, skúmam srdce a skúšam obličky, aby som každého odmenil podľa jeho skutkov. Jeremiáš 17,9-10
Podľa toho spoznáme, že sme z pravdy a upokojíme si pred ním srdce; lebo ak nás srdce obviňuje, Boh je väčší ako naše srdce a vie všetko. 1.Jána 3,19-20

Ján 16,16-23a :: Modlíme sa za: Kšinná (Po)

Podcast Tesnou bránou - biblické zamyslenia na každý deň je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.