Zamyslenie na deň 27.11.2020
04:20

Zamyslenie na deň 27.11.2020

27.11.2020
Izaiáš 56,1-8
1 Takto vraví Hospodin: Zachovávajte právo, konajte spravodlivo, lebo moja spása je blízko, už príde, a moja záchrana už sa zjaví. 2 Blahoslavený je muž, čo tak koná, a človek, čo sa toho drží: pred znesvätením zachováva sviatočný deň, chráni si ruku, aby nepáchala nijaké zlo. 3 Nech nehovorí cudzinec, ktorý sa pripojil k Hospodinovi: Hospodin ma celkom oddelí od svojho ľudu! A nech nepovie eunuch: Ajhľa, som suchý strom! 4 Lebo takto vraví Hospodin eunuchom, ktorí zachovávajú moje sviatočné dni odpočinku, volia si to, v čom ja mám záľubu, a držia sa mojej zmluvy: 5 Vo svojom dome a medzi svojimi múrmi dám im pomník a meno lepšie, ako sú synovia a dcéry. Večné meno im dám, ktoré nebude vytreté. 6 A cudzincov, čo sa pripoja k Hospodinovi, aby Mu slúžili a milovali meno Hospodinovo, aby sa stali Jeho služobníkmi, všetkých, ktorí chránia sviatočný deň pred znesvätením a držia sa pevne mojej zmluvy, 7 zavediem na svoj svätý vrch a poteším ich vo svojom dome modlitby. Ich zápaly a zábitky budú obľúbené na mojom oltári, lebo môj dom sa bude volať domom modlitby pre všetky národy. 8 Výrok Hospodina, Pána, ktorý zhromažďuje rozptýlených Izraela: K jeho zhromaždeným zhromaždím mu ešte ďalších.

Dôvera vs. obavy. Určite mnohí poznáte ten pocit, keď máte pred sebou nejaké vážne rozhodnutie, či udalosť. Zle spíte, prehrávate si v hlave možné scenáre, čo, ako, komu poviete. No máte len dve možnosti: Trápiť sa tým, ako veci môžu dopadnúť, alebo si kľaknúť na kolená a odovzdať danú vec Bohu. I keď ľudská prirodzenosť sa prikláňa k prvej možnosti, správne je určite druhé riešenie. Boh nám aj v dnešnom texte dáva úžasné zasľúbenia. Ak budeme žiť podľa Jeho pravidiel a hľadať Jeho vôľu, postará sa o nás. Dá nám všetko, čo potrebujeme a bude našou oporou, i keď už nebudeme vládať. A keď sa niečoho vzdáme, vynahradí nám to tam, kde potrebujeme, a to spôsobom nad naše očakávania. No tak, ako sa v texte píše, máme my, ľudia, tendenciu všetko rozoberať a spochybňovať. No Boh sa naozaj o nás postará najlepšie. Ak riešiš momentálne niečo ťažké vo svojom živote, povzbudzujem Ťa: dôveruj Pánovi! On najlepšie vie, ako majú veci byť, aby Ti priniesli do života radosť a požehnanie. A ešte jedna dôležitá vec: Nezabúdaj na modlitbu a spoločenstvo! Práve tieto dve zbrane nám dáva Boh aj v ťažších chvíľach, aby sa cez ne budovali naše vzťahy, bratstvo, porozumenie a vzájomná láska.
Modlitba: Pane Ježišu, ďakujem, že v Tebe mám záchranu. Odpusť, že sa často spolieham na seba a potom sa strácam v nervozite. Prosím, nauč ma dôverovať Ti v každej situácii, že vedieš veci tým najlepším smerom. Amen.
Pieseň: ES 207
Autor: Laco Ontko

Pane, predostrel som Ti každé svoje želanie a moje vzdychanie nie je skryté pred Tebou. Žalmy 38,10
Ak sa vaša viera osvedčí, vedie to k vytrvalosti. Jakubov 1,3

Hebrejom 13,10-16 :: Modlíme sa za: Bratislava – Staré Mesto (Ba)

Podcast Tesnou bránou - biblické zamyslenia na každý deň je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.