Zamyslenie na deň 20.8.2020
04:14

Zamyslenie na deň 20.8.2020

20.08.2020
Marek 8,1-9
1 V tých dňoch, keď sa zase zišiel veľký zástup a nemali čo jesť, privolal si učeníkov a povedal im: 2 Ľúto mi toho zástupu, lebo už tri dni zotrvávajú so mnou a nemajú čo jesť. 3 Ak ich hladných prepustím domov, poomdlievajú po ceste, lebo niektorí z nich sú zďaleka. 4 Odvetili Mu učeníci: Ako a kto ich bude môcť nasýtiť chlebom v tomto pustom kraji? 5 Nato sa ich opýtal: Koľko máte chlebov? Odpovedali: Sedem. 6 Rozkázal teda zástupu posadiť sa na zem. Potom vzal tých sedem chlebov, dobrorečil, lámal a dával učeníkom, aby ich podávali, a oni ich rozdávali ľudu. 7 Mali aj niekoľko rybičiek. Aj tie požehnal a kázal rozdávať. 8 I jedli a nasýtili sa. Ešte aj sedem košov zvyškov nazbierali. 9 Bolo ich asi štyritisíc. Potom ich prepustil,

Koľko máš chlebov? V našej krajine, našťastie, netrpíme hladomorom. No položme si otázku, či netrpíme vyslovene hladomorom po Slove Božom? Tam vonku, mimo kostola, mimo spoločenstva kresťanov, v práci, v škole, medzi ľuďmi v čakárni, v obchode, na ulici vidíme mnoho vecí, z ktorých sme smutní, rozrušení. Trápia nás medziľudské vzťahy, trápi nás nezáujem okolia o Božie veci. Pustý to kraj, hrozí, že niektorí poomdlievajú na ceste do večnosti a ani sa tam nedostanú. Dnes sa nás Pán Ježiš pýta: „Koľko máš chlebov?“ Koľko máš darov, ochoty, lásky? Myslíš si, že iba zopár, málo? To nič! Vlož ich do Jeho rúk, On ti ich pomôže rozmnožiť a rozdať ďalej. Ani sa nenazdáš a uvidíš, koľko lásky si schopný ponúknuť a ešte aj omrvinky milosrdenstva pozbieraš. Pomôžme Mu rozširovať Jeho kráľovstvo už tu, na zemi! Žime to Slovo, ktoré počúvame! Šírme ďalej evanjelium o Božej láske zjavenej v Kristovi Ježišovi, že miluje hriešnika, miluje človeka so všetkým; že chce ľudské srdce meniť k dobrému, chce s nami prežiť veselé i smutné chvíle, chce nás dvíhať, keď padáme. Chce nás jednoducho sýtiť.
Modlitba: Ďakujeme, Bože, za Tvoje dary. Ďakujeme, že nemusíme hladovať. Odpusť, že málo zo svojho prebytku dávame tým, čo potrebujú. Daj nám srdce plné lásky, aby sme stále mysleli na núdznych a dávali im chlieb. Aj Chlieb života, teda Krista. Amen.
Pieseň: ES 213
Autor: Zuzana Alcnauerová

Nenávisť vyvoláva rozbroje, kým láska zakrýva všetky prehrešky. Príslovia 10,12
Podľa toho všetci spoznajú, že ste moji učeníci, ak budete mať lásku jeden k druhému. Ján 13,35

Rimanom 11,25-32 :: Modlíme sa za: Stará Turá (Po)

Podcast Tesnou bránou - biblické zamyslenia na každý deň je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.