Zamyslenie na deň 19.12.2020
04:21

Zamyslenie na deň 19.12.2020

19.12.2020
Lukáš 1,18-25
18 I povedal Zachariáš anjelovi: Po čom to poznám? Veď som starý a moja manželka je tiež v rokoch. 19 Anjel mu odpovedal: Ja som Gabriel, ktorý stojí pred Bohom, a som poslaný hovoriť s tebou a zvestovať ti túto radostnú novinu. 20 Ajhľa, onemieš a nebudeš môcť hovoriť až do dňa, keď sa to stane, pretože si neuveril mojim slovám, ktoré sa splnia svojím časom. 21 Ľud čakal na Zachariáša a čudoval sa, že je tak dlho v chráme. 22 Keď však vyšiel, nemohol k nim prehovoriť; z toho poznali, že mal videnie v chráme. Lebo dával im znaky a zostal nemý. 23 Keď vyplnil dni svojej kňazskej služby, šiel domov. 24 A po tých dňoch počala Alžbeta, jeho manželka, a skrývala sa päť mesiacov, hovoriac: 25 To mi učinil Pán v dňoch, keď zhliadol (na mňa), aby ma zbavil hanby pred ľuďmi.

Pán Boh berie tvoje modlitby vážne. Zachariáš a Alžbeta mohli mať ozajstný dôvod na radosť. Anjel im zvestoval úžasnú správu. Nielen, že sa im má narodiť roky očakávaný potomok, ale má to byť výnimočné dieťa. Kto by už nechcel výnimočné dieťa?! Najmä, ak sú obaja rodičia veriaci a túžia po dieťati, ktoré by milovalo Boha, bolo Mu aj im poslušné a žilo poctivo podľa Božej vôle. Toto všetko anjel Zachariášovi sľuboval a ešte omnoho viac. Nielen, že synček Ján im bude radosťou a potešením, ale mal byť významný aj v Božích očiach, od počatia naplnený Duchom Svätým, mal byť niekým, kto obráti mnohé srdcia k Bohu. Boh bude skrze neho mocne konať, ako skrze Eliáša a bude pripravovať cestu Spasiteľovi. Ak by mi niekto také niečo povedal, bol by som nadšený! Alebo…? Zareagoval by som nedôverčivo ako Zachariáš, ktorý po doslova mnohoročnom modlitebnom zápase zrazu sám neverí, že je také niečo možné? Áno, mal už svoje roky, ale či je pre Pána Boha niečo nemožné? Aj tebe sa už stalo, že si sa za niečo tak dlho modlil, že si pomaly stratil nádej, že sa to môže stať? Alebo si dokonca prestal veriť, že ťa Pán počuje a berie tvoje modlitby vážne? Vytrvaj! Pán Boh dokáže mnohonásobne prekonať tvoje očakávania. Zachariáš a Alžbeta dostali syna, ktorý pripravil cestu nášmu Pánovi a Spasiteľovi Ježišovi Kristovi.
Modlitba: Ďakujeme, že nás počúvaš, Pane, hoci pritom skúšaš našu vytrvalosť. Odpusť, že často nedôverujeme, lebo sme ešte nevideli ovocie niektorých modlitieb a upevňuj nás Svojím Svätým Duchom. Amen.
Pieseň: ES 16
Autor: Martin Kováč

Tvoje oči ma videli už v zárodku, všetko to bolo zapísané v tvojej knihe; dni boli určené, skôr než ktorýkoľvek z nich nastal. Žalmy 139,16
Radujte sa z toho, že vaše mená sú zapísané v nebi. Lukáš 10,20

Izaiáš 11,10-13 :: Modlíme sa za: Čierna Lehota (Ge)

Podcast Tesnou bránou - biblické zamyslenia na každý deň je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.