Zamyslenie na deň 4.6.2021
04:54

Zamyslenie na deň 4.6.2021

03.06.2021
Skutky apoštolov 5,34-42
34 Ale jeden z farizejov, menom Gamaliel, učiteľ zákona, ktorého si všetok ľud veľmi vážil, povstanúc v rade, kázal vyviesť na chvíľu apoštolov. 35 A potom hovoril: Mužovia izraelskí, dobre si rozvážte, čo urobiť s týmito ľuďmi. 36 Lebo pred nedávnom povstal Teudas, ktorý sa vydával za nejakého veľkého, a pripojilo sa k nemu asi štyristo mužov. Ale ho zabili a všetci, ktorí ho poslúchali, sa rozpŕchli a vyšli navnivoč. 37 Po ňom, v dňoch popisu, povstal Judáš Galilejský a strhol so sebou ľud; aj on zahynul a všetci, ktorí ho poslúchali, boli rozprášení. 38 Preto vám teraz hovorím: Dajte pokoj týmto ľuďom a nechajte ich. Lebo ak je z ľudí táto rada alebo toto dielo, rozpadne sa; 39 ak je však z Boha, nebudete ich môcť zahubiť. Aby sa nedokázalo, že bojujete aj proti Bohu. A poslúchli ho; 40 predvolali si apoštolov, dali ich zbičovať, prikázali im nehovoriť v mene Ježišovom a prepustili ich. 41 Odišli teda z rady a radovali sa, že boli uznaní za hodných znášať potupu pre to meno. 42 Ale neprestali deň čo deň učiť v chráme a po domoch a zvestovať evanjelium Krista Ježiša.

Ani brány pekla ju nepremôžu. Je neuveriteľné, ako sa vo svete rozširuje cirkev nášho Pána Ježiša! Až na niekoľko nepekných situácii v minulosti, kedy sa šírilo kresťanstvo násilím, je zámer Pána šíriť ho láskou a na báze dobrovoľnosti. Len sa pozrite okolo seba, ako sa šíri moc v štáte… ! Keď príde iná vláda, vždy si vymení na patričných postoch svojich úradníkov, ktorí následne uplatňujú úmysly vrcholných politikov… Často – najmä v totalitách – aj násilím a strachom. V našom texte sme dokonca svedkami toho, ako má zastrašovanie a násilie zabrániť šíreniu cirkvi Pána Ježiša. Židovská veľrada chce zastaviť šírenie kresťanstva zabitím apoštolov. Ostatní učeníci v Jeruzaleme si nenajali vojsko, aby začali povstanie proti vrchnosti a zachránili životy apoštolov. Pán Boh veľmi mierne používa múdreho muža zo samotnej židovskej veľrady – Gamaliela, ktorý múdro radí veľkňazovi a starším izraelského národa, aby zvážili, čo urobia s kresťanstvom, lebo toto učenie môže byť z Boha. A oni to prijímajú, po bitke prepúšťajú apoštolov, a tí ďalej hlásajú Božie kráľovstvo všade, kam ich posiela Boh. Poznáme mnoho podobných príbehov aj zo súčasnosti, kde kresťania zaplatili svojim životom a za zvestovanie viery v Pána Ježiša boli umučení. Znášali to so silou, ktorá nepochádzala od nich, ale od Boha… A boli pritom pokorní srdcom, nie nejakí krikľúni… Presne, ako Pán Ježiš! A tak to bude do konca vekov. Pravá cirkev bude pokorná, a napriek tomu taká silná v láske, že ani brány pekla ju nezastavia… !
Modlitba: Ďakujeme, Bože, že vieš ochrániť Svoju cirkev, aj keď mnoho cirkví si už nechal padnúť, keď Ťa nemilovali. Odpusť, že aj naša láska je dosť vlažná. Rozhorli nás a veď ku pokániu. Amen.
Pieseň: ES 641
Autor: Stanislav Gurka

Pán hovorí: „Budete mi kráľovstvom kňazov, svätým národom.“ 2.Mojžišova 19,6
Veď ešte pred stvorením sveta si nás vyvolil v Kristovi, aby sme boli pred ním svätí a nepoškvrnení v láske. Efezanom 1,4

2.Petrov 1,16-21 :: Modlíme sa za: Liptovský Mikuláš (Lo)

Podcast Tesnou bránou - biblické zamyslenia na každý deň je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.