Zamyslenie na deň 27.6.2021
04:14

Zamyslenie na deň 27.6.2021

26.06.2021
4. nedeľa po Svätej Trojici
Neste si navzájom bremená, a tak naplníte Kristov zákon. Galaťanom 6,2

Rimanom 12,17-21
17 Nikomu sa neodplácajte zlým za zlé; starajte sa o dobré pred všetkými ľuďmi. 18 Ak je možné, nakoľko je na vás, majte pokoj so všetkými ľuďmi, 19 nepomstite sa, milovaní, ale ponechajte to hnevu (Božiemu) – lebo je napísané: Mne patrí pomsta, ja odplatím; hovorí Pán. 20 Naopak: ak je tvoj nepriateľ hladný, nakŕm ho; ak je smädný, napoj ho; lebo keď tak urobíš, žeravé uhlie zhrnieš mu na hlavu. 21 Nedaj sa premôcť zlému, ale zlé premáhaj dobrom!

Lepšia cesta. Človek stále zápasí so zlom: Už prví ľudia v túžbe po poznaní dobra a zla porušili Boží príkaz a zlo vstúpilo do sveta. Je tu stále a jeho spolutvorcami sme aj my – to je realita hriechu. Človek bol až taký sebavedomý, že žil v presvedčení, že vyrieši všetky konflikty. Dodnes sa to nestalo, lebo sme otrokmi hriechu (R 6). Čo však nedokážeme my, dokázal Pán Ježiš: On vyhral zápas so zlom. Veľa vytrpel kvôli nášmu hriechu: „Keď Mu zlorečili, nezlorečil; keď trpel, nehrozil, ale porúčal Tomu, ktorý spravodlivo súdi“. Keď Mu ubližovali, neodpovedal, a keď zomieral, prosil Otca nebeského o odpustenie pre tých, ktorí Ho dostali na kríž. To je prekonanie zlého. Ježiš je ozajstný vzor. Je pre nás prirodzené, že sa odplácame zlým za zlé, dávame voľný priechod svojmu ľudskému „spravodlivému“ hnevu. Tu nám však múdrosť Božia a Jeho milosrdenstvo hovoria: Pomsta je vec Božia, prenechaj hnev Bohu. Nemáme sa však len stiahnuť, zmĺknuť, ale máme nepriateľom pomôcť, preukázať im milosrdenstvo. Možno si ich získame a privedieme k zahanbeniu, a tým prispejeme aj k väčšiemu pokoju medzi ľuďmi. Boh nám v Kristovi preukázal nekonečné milosrdenstvo. Cesta odplaty a pomsty zlo nepremáha, ale len utvrdzuje a rozmnožuje. Odpustenie a láska podľa Ježišovho príkladu je cestou k víťazstvu nad zlom.
Modlitba: Odpusť, Ježišu, že v nás vzkypí žlč, keď nám niekto ublíži. Ďakujeme, že do toho vstupuješ. Uisťuješ nám svojím odpustením- máš čo odpúšťať, veď aj moje hriechy Ťa pribili na kríž. Učíš nás tak odpúšťať iným a milovať ich, ako Ty miluješ nás. Amen.
Pieseň. ES 548
Autor: Marián Grega

Veľký a všemocný je náš Pán, jeho múdrosť je nesmierna. Žalm 147,5
Bohu je všetko možné. Marek 10,27

Lukáš 6,36-42 :: 1.Mojžišova 50,15-21 :: Žalm 5 :: Modlíme sa za: Považský seniorát

Podcast Tesnou bránou - biblické zamyslenia na každý deň je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.