Zamyslenie na deň 15.5.2021
04:02

Zamyslenie na deň 15.5.2021

14.05.2021
Príslovia 31,1-9
1 Slová Lemúéla, kráľa z Massy, ktorým ho učila jeho matka. 2 Čo, syn môj? Čo, syn môjho života? Čo, syn môj, sľubmi vymodlený? 3 Nedávaj svoju silu ženám, ani svoje bedrá tým, čo ničia kráľov. 4 Nepatrí sa kráľom, Lemúél, nepatrí sa kráľom piť víno, ani panovníkom za nápojom opojným túžiť. 5 Aby nepopíjali a nezabudli na zákon a neprevracali právo všetkých bedárov. 6 Hynúcemu dávajte nápoj opojný a víno zatrpknutým: 7 Nech sa napije a zabudne na svoju chudobu a nech už nemyslí na svoje útrapy! 8 Otváraj svoje ústa za nemého, za právo všetkých slabých. 9 Otváraj svoje ústa, súď spravodlivo a zastávaj sa práva bedára i chudobného!

Dobré rady našich mám. Dnes vrcholí týždeň, ktorý začal nedeľou matiek. Čo všetko nás naučili, resp. ešte stále učia?! Jedno z Božích prikázaní nás učí, že si máme ctiť svojich rodičov. Veď cez nich nás svätý Pán Boh priviedol k životu, na tento svet. Kdeže by sme boli bez nich? Máme im byť za čo vďační. O tom, ako mamy milujú svoje deti, bolo napísaných veľa srdcervúcich básní a románov. Ach, tie ich rady do života, do vážnych situácií, aj do bežných chvíľ! Možno ich je niekedy priveľa, aj keď sú dobre mienené. Na hodnote získavajú zvlášť vtedy, keď sa mamy (resp. otcovia) časom pominú. Potom si deti povedia: Ach, keby mi mama, otec ešte mohol v tomto alebo tamtom poradiť! Milé mamy, otcovia, múdro a dobre raďte svojim deťom, ako tí, ktorým na nich záleží! A deti, potomkovia svojich rodičov, podľa Božích poriadkov (pozri k tomu Ef 6,1-2), dávajte pozor na dobré rady svojich mám a otcov, pretože v nich sú ukryté vzácne perly ich lásky a starostlivosti o nás.
Modlitba: Ďakujeme Ti, Bože, za dar našich rodičov! Ďakujeme, že máme matky, ktoré zažili kríž pôrodu, aj výchovy, keď sme k nim boli zlí a neposlušní! Odpusť nám a veď nás Svojím Duchom, aby sme konali, čo sa Tebe páči! Amen.
Pieseň: ES 558
Autor: Ľuboslav Beňo

Dobré je v tichosti čakať na Hospodinovu pomoc. Náreky 3,26
A Pán nech vedie vaše srdcia k Božej láske a ku Kristovej trpezlivosti. 2.Tesaloničanom 3,5

Zjavenie Jána 4,1-11 :: Modlíme sa za: Kraskovo (Ri)

Podcast Tesnou bránou - biblické zamyslenia na každý deň je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.