Zamyslenie na deň 17.8.2020
04:10

Zamyslenie na deň 17.8.2020

17.08.2020
Marek 7,17-23
17 Keď potom odišiel od zástupu do domu, spýtali sa Ho učeníci: Čo je to za podobenstvo? 18 Povedal im: Či aj vy ste takí nerozumní? Či nechápete, že nič nemôže poškvrniť človeka, čo zvonku vchádza do neho? 19 Lebo nevchádza mu do srdca, ale do brucha a odtiaľ vychádza do stoky; a tým vyhlásil každý pokrm za čistý. 20 Potom doložil: Čo vychádza z človeka, poškvrňuje človeka. 21 Lebo z vnútra, z ľudského srdca, vychádzajú zlé myšlienky, smilstvá, krádeže, vraždy, 22 cudzoložstvá, lakomstvá, zloby, podvod, rozkošníctvo, zlostný pohľad, rúhanie, pýcha, pochabosť. 23 Všetko toto zlo vychádza z vnútra a poškvrňuje človeka.

Učme sa rozprávať. Delenie mäsa na čisté a nečisté Pán Ježiš zmenil. Učeníci to nechápali, pretože celý život prežili v tom, že je jedlo, ktoré môžu a ktoré nemôžu jesť. Odvtedy prešlo skoro 2000 rokov a my sa stále tvárime, že Ježišovým slovám nerozumieme. Kvôli štíhlej a krásnej postave si ľudia znovu začali dávať pozor na to, čo jedia. Kontrolujú sa, dodržiavajú všelijaké diéty, vysadzujú z jedálnička rôzne druhy potravín a precízne si to strážia. Čo však z úst vychádza, to akoby dnes nikto nekontroloval. Aj úprimne veriacim ľuďom sa stane, že dokážu v hneve preklínať, nadávať, haniť druhého človeka, obviňovať i ponižovať. Pritom si vôbec neuvedomujú, že sa tým poškvrňujú. Darmo sa naoko správame ako zbožní ľudia, sedíme v kostole v prvých laviciach, keď si nevieme ustrážiť vlastný jazyk?! Nevieme sa rozprávať. Aj nesúhlas, aj nespokojnosť, aj iný názor sa dá vyjadriť slušne, bez prehnaných emócií a normálnym slovníkom, v ktorom neznevážime iného. Skúsme si dnes na to spomenúť, keď sa nazlostíme, alebo keď nás niečo, či niekto „vytočí“! Pretože, ak z nás vychádzajú zlé myšlienky, podvody, klamstvá…, to všetko nás poškvrňuje a zároveň tým znevažujeme aj nášho Pána. A skúsme sa aj navzájom napomínať.
Modlitba: Postav stráž, ku našim perám, Pane, nech nehovoríme veci, ktoré sa Ti nepáčia. Postráž aj naše prsty, aby sme nepísali slová, čo nie sú podľa Teba. Amen.
Pieseň: ES 547
Autor: Jaroslav Petro

Chceme ísť s vami, lebo sme počuli, že s vami je Boh. Zachariáš 8,23
Deň čo deň svorne zotrvávali v chráme, po domoch lámali chlieb a spoločne jedávali pokrm s radosťou a úprimným srdcom. Chválili Boha a tešili sa priazni celého ľudu. Skutky apoštolov 2,46-47

Rimanom 11,1-12 :: Modlíme sa za: Spišská Belá (Ta)

Podcast Tesnou bránou - biblické zamyslenia na každý deň je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.