Zamyslenie na deň 4.8.2020
03:53

Zamyslenie na deň 4.8.2020

04.08.2020
Marek 4,30-34
30 Potom hovoril: Čomu pripodobníme kráľovstvo Božie, alebo v akom podobenstve ho predstavíme? 31 Je ako horčičné zrno: keď je siate do zeme, je najmenšie zo všetkých semien na zemi; 32 ale zasiate sa rozrastie a je väčšie ako všetky byliny; vyháňa veľké ratolesti, takže v jeho tôni môžu hniezdiť vtáci nebeskí. 33 A hlásal im slovo v mnohých takých podobenstvách, nakoľko mohli pochopiť. 34 Bez podobenstva im však nehovoril, ale svojim učeníkom osobitne všetko vykladal.

Duchovný rast môže byť na začiatku „malý“. Keď Ježiš Kristus hovorí o Božom kráľovstve, asi si zámerne volí obraz horčičného zrnka, ktoré je najmenšie zo všetkých semien. Zástupy, ktoré Ho počúvali, zo skúsenosti vedeli, že z malého horčičného zrnka vyrastie vysoký ker. Podobenstvo znázorňuje mohutné účinky Ježišovho posolstva. Jeho veľká sila sa ukáže až neskôr. Spasiteľ začína budovať Svoje Kráľovstvo v malej krajine, v zemi rybárov a pastierov. Výsledky, s ktorými začína, sú skromné, pomalé. Jeho spoločenstvo rastie nebadane – tak, ako stromy. Čo sa človeku zdá malé a nepatrné, keď vyrastie, prerastá všetko, čo chcel človek urobiť sám. Duchovný rast môže byť na začiatku „malý“, ale výsledky sú obrovské! Tak, ako rastie zrno evanjelia v srdci človeka v Kristovu podobu, tak aj Kráľovstvo Božie rastie k žatve. Žatva je čas Boha a naše ovocie za námahu pri plnení Božej vôle. Ježiš touto rečou nepriamo narúša naše ľudské meradlá, podľa ktorých my, ľudia, radi „meriame veľké veci“ a podľa ktorých by mal konať aj Boh. Roľník, ktorý seje semeno do zeme, nesmúti za semenom, ktoré zasiatím nenávratne stráca. Aj v duchovnom živote vždy niečo strácame (napr. čas), ale robíme to s istotou, že zisk bude omnoho väčší, ako strata.
Modlitba: Ďakujeme, Bože, za Tvoju lásku. Ďakujeme, že môžeme vidieť, ako z nášho mála robíš obrovské veci. Ďakujeme, že nás pritom učíš trpezlivosti a živej nádeji. Amen.
Pieseň: ES 622
Autor: Ján Podlesný

V zhromaždeniach budem chváliť Hospodina. Žalmy 26,12
Čo teda, bratia? Keď sa zídete, každý má niečo: chválospev, učenie, zjavenie, hovorenie jazykmi, či ich výklad; to všetko nech je na budovanie. 1.Korinťanom 14,26

Lukáš 6,27-35 :: Modlíme sa za: Sása (Ho)

Podcast Tesnou bránou - biblické zamyslenia na každý deň je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.