Zamyslenie na deň 12.7.2020
03:58

Zamyslenie na deň 12.7.2020

12.07.2020
5. nedeľa po Svätej Trojici
Veď ste spasení milosťou skrze vieru. A to nie je z vás, je to Boží dar. Efežanom 2,8

1.Korinťanom 1,18-25
18 Slovo o kríži je totiž bláznovstvom tým, čo hynú, ale nám, ktorí dosahujeme spasenie, je mocou Božou. 19 Veď je napísané: Zničím múdrosť múdrych a zmarím rozumnosť rozumných. 20 Kde je múdry? Kde zákonník? Kde mudrlant tohto veku? Či Boh neobrátil múdrosť sveta na bláznovstvo? 21 Keďže svet (vlastnou) múdrosťou nepoznal Boha v Jeho múdrosti, zaľúbilo sa Bohu spasiť veriacich bláznovstvom kázania (o Kristovi): 22 lebo aj Židia žiadajú znamenia, aj Gréci hľadajú múdrosť, 23 my však kážeme ukrižovaného Krista – Židom síce pohoršenie, pohanom bláznovstvo, 24 ale povolaným, aj Židom aj Grékom Krista, Božiu moc a Božiu múdrosť. 25 Veď Božie bláznovstvo je múdrejšie ako ľudia a Božia slabosť silnejšia ako ľudia.

Bláznovstvo, či Božia moc? Kým sa o Kristovi hovorí, ako o veľkom Učiteľovi, mnohí súhlasne prikyvujú. Keď sa však hovorí o ukrižovanom Ježišovi, ktorý zomiera za hriechy sveta, postoje sa menia: Škandál, pohoršenie, bláznovstvo. Ale len dovtedy, kým nepochopíš, že si hriešnik – človek neschopný žiť ani podľa svojich vlastných ideálov, nie to ešte tých Božích! Človek, ktorý chce milovať iných, ale stále sa točí len okolo seba. Človek, ktorý chce konať dobro, ale akosi mu to nejde. Keď si hriešnik, potrebuješ Spasiteľa. Keď si zhrešil, potrebuješ odpustenie. A Kristov kríž vtedy dostáva úplne iný rozmer. Slovo o kríži už nie je bláznovstvom, ale Božou mocou. Ježiš už nie je len postavou z histórie, ale živou skutočnosťou. Cestou, Pravdou i Životom. Múdrosťou, spravodlivosťou, posvätením a vykúpením. „Božie bláznovstvo je múdrejšie, ako ľudia a Božia slabosť silnejšia, ako ľudia.“
Modlitba: Kriste, ďakujeme Ti za Tvoj kríž. Daj, nech je aj pre nás Božou mocou.
Pieseň: ES 253
Autor: Jana Cingeľová

Tebe, Pane, patrí spravodlivosť, ale na nás je až dodnes zrejmá hanba. Daniel 9,7
Veď ste spasení milosťou skrze vieru. A to nie je z vás, je to Boží dar. Efežanom 2,8

Lukáš 5,1-11 :: Žalmy 73 :: Modlíme sa za: Väzenskú misiu

Podcast Tesnou bránou - biblické zamyslenia na každý deň je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.