Zamyslenie na deň 31.7.2020
04:42

Zamyslenie na deň 31.7.2020

31.07.2020
Marek 4,10-20
10 Keď (Ježiš) ostal sám, tí, čo stáli okolo Neho s dvanástimi, opýtali sa Ho na podobenstvá. 11 Povedal im: Vám je dané tajomstvo kráľovstva Božieho, ale tamtým, ktorí sú vonku, podáva sa všetko v podobenstvách, 12 aby očami hľadeli, ale nevideli, a ušami počuli, ale nerozumeli, aby sa snáď neobrátili a nebolo im odpustené. 13 Potom im povedal: Nerozumiete tomuto podobenstvu? Ako potom pochopíte všetky podobenstvá? 14 Rozsievač rozsieva slovo. 15 Kraj cesty (zasiate zrno) sú tí, ku ktorým, keď počúvajú, hneď prichádza satan a berie slovo do nich zasiate. 16 Podobne na skalnatú pôdu (zasiate) sú tí, ktorí, keď počúvajú slovo, hneď ho prijímajú s radosťou, 17 ale nemajú koreň v sebe, sú chvíľkoví; len čo príde súženie alebo prenasledovanie pre slovo, hneď sa pohoršia. 18 A iné, do tŕnia zasiate, sú tí, čo počúvajú slovo, 19 ale prichádzajú starosti sveta, klam bohatstva a iné rozličné žiadosti a udusia slovo, takže zostáva bez úžitku. 20 A do dobrej zeme zasiate sú tí, čo počúvajú slovo, prijímajú ho a prinášajú úžitok tridsaťnásobný, šesťdesiatnásobný i stonásobný.

Kam sa chodíš pýtať? Dnešná stať hovorí o tom, že človek nie vždy všetko hneď pochopí a nie všetkému rozumie. Tak to bolo aj s učeníkmi a niekoľkými ďalšími, ktorí stáli okolo Ježiša. Kedysi nás v škole učili, že nie je najdôležitejšie všetko vedieť, ale dôležité je vedieť, kde to možno nájsť. Učeníci a tých niekoľko ľudí z dnešného textu hľadalo pri prameni – priamo u Ježiša. Dnes tu nie je Pán Ježiš fyzicky prítomný, ale zanechal nám Svätého Ducha a Svoje Slovo, ktoré má odpovede na všetky dôležité otázky časného i večného života. Kam sa chodíš pýtať? Kde hľadáš odpovede v rôznych situáciách? Jednou zo zásad reformácie je „jedine Písmo“ a jednou z Lutherových zásad „Písmo sa Písmom vykladá“. Môžeme dnes povedať, že toto Slovo živého Boha viac ovplyvňuje náš život, ako liberálna teológia usilujúca sa prispôsobiť náboženstvo historizmu, súdobej svetskej kultúre, sociálnym a politickým teóriam? Modlime sa dnes o vedenie Duchom Svätým, aby sme ako jednotlivci i cirkev viac počúvali a prijímali Božie Slovo. Ono nás privádza k Ježišovi. Potom budeme môcť prinášať i niekoľkonásobný úžitok.
Modlitba: Bože, daj nám hlbokú lásku k Tvojmu slovu. Daj nám silnú vieru, že v Ňom nachádzame večný život. Daj nám smäd po Tebe, nech Ťa dychtivo hľadáme. Amen.
Pieseň: ES 282
Autor: Miro Trúsik

Nerozširuj nepravdivú správu. 2.Mojžišova 23,1
Pavol píše: Usiluj sa osvedčiť pred Bohom ako pracovník a správne podáva slovo pravdy. 2.Timotejovi 2,15

Lukáš 22,14-20 :: Modlíme sa za: Ružomberok (Lo)

Podcast Tesnou bránou - biblické zamyslenia na každý deň je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.