Zamyslenie na deň 27.3.2021
03:22

Zamyslenie na deň 27.3.2021

26.03.2021
Lukáš 22,54-62
54 A keď Ho chytili, viedli a voviedli Ho do veľkňazovho domu. Aj Peter Ho nasledoval zďaleka, 55 a keď si prostred dvora nakládli ohňa a posadili sa, sadol si Peter medzi nich. 56 Tu ho zbadala akási slúžka, ako sedel pri ohni, dobre si ho obzrela a povedala: I tento bol s Ním! 57 Ale on zaprel: Žena, nepoznám Ho! 58 Po chvíli uvidel ho iný a povedal: Aj ty si z nich. Peter odpovedal: Človeče, nie som! 59 Potom, asi po hodine, ktosi iný tvrdil: Naozaj i tento bol s Ním, veď je tiež Galilejec. 60 Ale Peter odpovedal: Človeče, neviem, čo vravíš. A hneď, keď ešte hovoril, zaspieval kohút. 61 Vtedy obrátil sa Pán a pozrel na Petra. I rozpomenul sa Peter na slová, ktoré mu Pán povedal: Skôr, ako kohút dnes zaspieva, tri razy ma zaprieš. 62 Vyšiel a žalostne zaplakal.

Zradil si ? No veď aj ja. Aj keď sú to už roky, ale občas sa to vynorí a zamrzí. Viem, že je to už odpustené, lebo som činil z toho pokánie, podobne ako Peter. Aj Judáš činil pokánie, ale len pred ľuďmi. Na rozdiel od Petra sa už nikdy nevrátil k Pánovi Ježišovi. Ak vyznávame svoje hriechy… odpúšťa… (1J 1,9). Poďme k Pánovi Ježišovi s pokorou, so životom, ovocím, ktoré ukazuje, že činíme pokánie (Lk 3,8). Pohľad na Pána Ježiša vedie k pokániu. Si pripravený/á zvládnuť to tak, ako Peter? Prajem každému, aby zažil skutočné odpustenie Pána Ježiša, aj človeka ktorému ublížil. Aby každý pochopil, že žiť život má zmysel len s Pánom Ježišom. Bez viery v odpustenie a vzkriesenie to však nejde.
Pieseň: ES 324
Autor: Dušan Roháček

Keď sa dosýta naješ a postavíš si pekné domy, v ktorých budeš bývať, potom nech nespyšnie tvoje srdce. Nezabudni na Hospodina, svojho Boha. 5.Mojžišova 8,12.14
Za všetko vzdávajte vďaky, lebo to je Božia vôľa v Kristovi Ježišovi. 1.Tesaloničanom 5,18

Lukáš 18,31-43 :: Modlíme sa za: Hontianske Moravce (Ho)

Podcast Tesnou bránou - biblické zamyslenia na každý deň je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.