Zamyslenie na deň 15.6.2021
04:01

Zamyslenie na deň 15.6.2021

14.06.2021
Skutky apoštolov 9,10-19a
10 A bol v Damasku učeník menom Ananiáš. Tomu povedal Pán vo videní: Ananiáš! A on povedal: Tu som, Pane! 11 A Pán mu na to: Vstaň, choď do ulice, ktorá sa volá Rovná, a vyhľadaj v dome Júdovom Saula, prímenom Tarzenského; lebo, hľa, modlí sa, 12 a videl vo videní muža menom Ananiáš, ako vchádza k nemu a kladie ruky na neho, aby zase videl. 13 Ananiáš odpovedal: Pane, od mnohých som počul o tom mužovi, koľko zlého narobil Tvojim svätým v Jeruzaleme; 14 aj tu má moc od veľkňazov, aby poviazal všetkých, ktorí vzývajú Tvoje meno. 15 Riekol mu Pán: Len choď, lebo on mi je vyvolenou nádobou, aby niesol moje meno pred pohanov, aj pred kráľov a pred synov izraelských. 16 Lebo ja mu ukážem, koľko musí trpieť pre moje meno. 17 Odišiel teda Ananiáš a vojdúc do toho domu, položil ruky na neho a povedal mu: Brat Saul, Pán Ježiš, ktorý sa ti ukázal na ceste, po ktorej si prišiel, poslal ma, aby si zase videl a bol naplnený Duchom Svätým. 18 A vtom spadli mu z očú akoby šupiny, zase videl a dal sa pokrstiť. 19 Potom prijal pokrm a zmocnel.

Viera víťazí nad našou skúsenosťou. Prorok Ananiáš, ktorý bol podľa zákona zbožný muž, dostal dôležitú úlohu, ktorú mu Pán povedal vo videní. Mal sa vybrať za Saulom, aby mu vrátil späť zrak, o ktorý prišiel, keď sa stretol s Ježišom na ceste do Damasku. Správy o tom, aký bol Saul, aké činy mal za sebou, sa rozniesli široko-ďaleko. Takže bolo pochopiteľné, že prorok sa o svoj život bál. Preto Ananiáš trochu Pánovi vo videní oponoval, či si je istý Svojím rozhodnutím. Ananiášova viera však bola silnejšia. Napriek svojim obavám Ananiáš uveril Pánovým slovám. Poslušne vstal a urobil tak, ako mu Pán prikázal. Vyhľadal Saula, ktorému pomohol, a tak poslúžil Pánovi Ježišovi. Boh mal so Saulom veľké plány. Vybral si ho za Svoj nástroj na zvestovanie Krista, aby niesol Kristovo meno pred tými, ktorých kedysi pre ich vieru v Neho odstraňoval.
Modlitba: Odpusť, Bože, že málo vnímame Tvoj hlas a Tvoje volanie. Prosíme, veď nás stále tam, kde Ty chceš, nech pomáhame tým, ktorým chceš práve pomôcť. Amen.
Pieseň: ES 447
Autor: Zuzana Poničanová

Nech je zvelebený Boh, ktorý neodmietol moju modlitbu a neodoprel mi svoju milosť. Žalm 66,20
Vytrvajte v modlitbe, bdejte pri nej a vzdávajte vďaky. Kolosanom 4,2

2.Mojžišova 2,11-15(16-22)23-25 :: Modlíme sa za: Ľuboreč (No)

Podcast Tesnou bránou - biblické zamyslenia na každý deň je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.