Zamyslenie na deň 5.2.2021
03:11

Zamyslenie na deň 5.2.2021

05.02.2021
Lukáš 8,19-21
19 Raz prišli k Nemu matka a Jeho bratia a nemohli sa dostať k Nemu pre zástup. 20 Oznámili Mu teda: Matka a bratia Ti stoja vonku a chcú Ťa vidieť. 21 On im však odpovedal: Matkou a bratmi sú mi tí, čo počúvajú slovo Božie a zachovávajú ho.

Privilégium byť súčasťou Ježišovej rodiny. Na prvé počutie sa môže zdať, že Ježiš sa k Svojim príbuzným zachoval necitlivo. Veď s nimi strávil toľko rokov života! Navyše vo vzťahu k matke (Jozef už pravdepodobne nežil) by sme podľa jedného z Božích prikázaní čakali väčšiu ústretovosť. Ježišova reakcia však odhaľuje viac: 1.Nebol prijímateľom osôb – teda nebol viazaný našimi predstavami, kto by Mu mal byť milší a bližší; 2. ukázal na rodinu typu nebeského kráľovstva. Jeho kráľovstvo nebolo z tohto sveta (J 18,36). Preto každý z nás môže patriť medzi Jeho najbližších. Toto privilégium sa nedá kúpiť za peniaze a nie je obmedzené na nijaké historické obdobie. Tento vzťah závisí od toho, ako vážne berieme Jeho slovo. Ak som len poslucháč, o chvíľu môžem byť aj kritikom a správať sa ako Ježišovi príbuzní (Mk 3,21). Ak sa však otvorím pre Jeho slovo a dovolím, aby začalo meniť moje zmýšľanie i postoje, v mojom živote nastane zmena. Narodím sa do Božej rodiny, stanem sa jej súčasťou. Je to pravda aj o tebe? Prijal si už toto privilégium?
Modlitba: Bože, ďakujeme, že z nás robíš Svoju rodinu. Odpusť, že to málo žijeme a v cirkvi vidieť príliš málo dobrých vzťahov! Prosíme, oživuj naše srdcia viac a viac! Daj nám túžbu primknúť sa k Tebe, aby sme sa tak primkli aj jeden k druhému! Amen.
Pieseň: ES 283
Autor: Ľubomír Ďuračka ml.

Lebo si ma vytrhol zo smrti, ba aj moje nohy si zachránil od úrazu, aby som smel chodiť pred Bohom vo svetle živých. Žalm 56,14
Zrazu zastal pri ňom Pánov anjel a v cele zažiarilo svetlo. Anjel udrel Petra do boku, zobudil ho a povedal: „Rýchlo vstaň!“ Reťaze mu spadli z rúk. Skutky apoštolov 12,7

1.Korintským 2,6-10 :: Modlíme sa za: Cerovo (Ho)

Podcast Tesnou bránou - biblické zamyslenia na každý deň je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.