Zamyslenie na deň 17.4.2021
03:49

Zamyslenie na deň 17.4.2021

16.04.2021
Kolosanom 3,12-17
12 Ako vyvolení Boží, svätí a milovaní, oblečte teda srdečné milosrdenstvo, dobrotivosť, pokoru, krotkosť, trpezlivosť. 13 Znášajte sa vospolok a odpúšťajte si, ak by niekto mal sťažnosť proti niekomu; ako aj Pán odpustil vám, tak aj vy. 14 A najmä priodejte sa láskou, ktorá je spojivom dokonalosti. 15 A pokoj Kristov nech rozhoduje vo vašich srdciach, veď k nemu ste aj vy boli povolaní ako jedno telo; a buďte (za to) vďační. 16 Slovo Kristovo nech prebýva vo vás bohato; vo všetkej múdrosti učte a napomínajte sa žalmami, hymnami, duchovnými piesňami a vďačne spievajte v srdciach Bohu! 17 A čo činíte slovom alebo skutkom, všetko čiňte v mene Pána Ježiša; a ďakujte Bohu Otcu skrze Neho.

Plná skriňa. Zrejme si viete predstaviť situáciu – možno z vlastnej skúsenosti, možno z rozprávania – keď človek stojí pred plnou skriňou a povie: „Nemám si čo obliecť!“ Nič z toho, čo tam je, práve „nepasuje“, nedá sa to skombinovať, zladiť. Apoštol Pavol otvára inú skriňu, plnú rôznych vecí, ktoré zázračne „pasujú“ každému, dajú sa nádherne zladiť a čím viac ich kombinujeme, tým lepšie: srdečné milosrdenstvo, dobrotivosť, pokora, miernosť, trpezlivosť, odpúšťanie, pokoj, vďačnosť. To všetko ide dohromady vďaka tomu najdôležitejšiemu – láske, ktorá každú kombináciu privádza do dokonalosti. Takúto úžasnú výbavu máme pripravenú – stačí siahnuť a vybrať si! Takéto „šaty“ z nás urobia naozaj človeka! Vďaka tomu, čo ponúka Ježiš, môžem byť iným človekom – ozajstným. A potom budeme napriek rozmanitosti navzájom ladiť. Na to používa Pavol iný obraz – obraz spevu: „Vďačne spievajte vo svojich srdciach Bohu žalmy, hymny, duchovné piesne“. Tak skúsme tú skriňu otvoriť aj dnes a vybrať si z nej aspoň niečo…
Modlitba: Ďakujeme, Pane, že nám dávaš to, čo potrebujeme k hodnotnému a zmysluplnému životu! Dávaj nám, prosíme, múdrosť, aby sme si vedeli každý nový deň vybrať a dokázali si obliecť aspoň niečo dobré… ! Aj dnes. Amen.
Pieseň: ES 643
Autor: Ján Oslík

Hospodinov príkaz je jasný, očiam dáva svetlo. Žalm 19,9
Kristovo slovo nech vo vás prebýva bohato: vo všetkej múdrosti sa navzájom učte a napomínajte. Kolosanom 3,16

Skutky apoštolov 8,26-39 :: Modlíme sa za: Istebné (Lo)

Podcast Tesnou bránou - biblické zamyslenia na každý deň je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.