Zamyslenie na deň 18.3.2020
04:48

Zamyslenie na deň 18.3.2020

18.03.2020
Marek 12,13-17
13 Raz poslali k Nemu niekoľko farizejov a herodiánov, aby Ho podchytili v reči. 14 Tí prišli a povedali Mu: Majstre, vieme, že si pravdivý a nedbáš na nikoho, lebo nehľadíš na osobu človeka, ale pravdivo učíš ceste Božej. Slobodno platiť cisárovi daň, alebo nie? Máme platiť, či neplatiť? 15 On však videl ich pokrytectvo a povedal im: Čo ma pokúšate? Prineste mi denár, nech ho vidím. 16 A oni priniesli: Spýtal sa ich: Čí je tento obraz a nápis? Odpovedali Mu: Cisárov. 17 Nato im Ježiš riekol: Čo je cisárovo, dávajte cisárovi; čo je Božie, Bohu. A veľmi sa Mu divili.

Dávame Pánu Bohu, čo je Jeho? Asi každý z nás si už ako dieťa písal meno na svoje veci, aby ostatní vedeli, komu patria. Z Božieho Slova sme počuli, že denár mal na sebe obraz cisára. Pán Ježiš hovorí: dajte ho cisárovi. No, čo je Božie, dajte Bohu! Rozmýšľajme dnes: čo mám dať ja Pánu Bohu, svojmu nebeskému Otcovi? Čo je Božie? V Ž 24 čítame: „Hospodinova je zem, i to, čo ju napĺňa, svet a tí, ktorí v ňom bývajú“. Božie je všetko. Na denári bol obraz cisára, no omnoho dôležitejší je obraz nášho Boha. Ten obraz sa nachádza v každom z nás. Lebo my sme boli stvorení na Jeho obraz. Čo by som teda mal dať svojmu Pánovi? Svoj čas, svoje radosti i starosti. Dať Mu svoju rodinu, prácu, svoje ruky, nohy, ústa, no najmä – svoje srdce. Dajme nášmu Otcovi, čo Mu patrí! Dajme celého seba! Dajme Mu česť a chválu svojím životom i v dnešný deň! Nie z povinnosti, ale z lásky. My len preto môžeme dávať, lebo On prvý dal nám. Dal nám život, dal všetko, čo máme vôkol seba. Dal nám to najdrahšie: Svojho Syna! Pán Ježiš dal Svoj život za nás, aby sme aj my mohli dávať. Daj Bohu, čo je Božie! Zver Mu svoj život! Lebo Jeho meno i obraz je zapísaný v tvojom srdci.
Modlitba: Ďakujem, Otče, že ma miluješ, že Ti smiem patriť, že mi odpúšťaš moje hriechy. Vezmi si, Pane, celý môj život. Amen.
Pieseň: ES 648
Autor: Zuzana Lipovská

To všetko čaká na teba, že im dáš načas potravu. Dávaš im, zbierajú, otváraš ruku, sýtia sa dobrotami. Žalmy 104,27-28
Veď ste už okúsili, že Pán je dobrý. 1.Petrov 2,3

Matúš 13,44-46 :: Modlíme sa za: Krajné (My)

Podcast Tesnou bránou - biblické zamyslenia na každý deň je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.