Zamyslenie na deň 29.3.2021
03:48

Zamyslenie na deň 29.3.2021

28.03.2021
Lukáš 22,63-71
63 Mužovia, ktorí držali Ježiša, sa Mu posmievali, bili Ho, 64 zakrývali Ho a spytovali sa Ho: Uhádni, kto Ťa udrel! 65 A mnoho iných rúhavých slov hovorili proti Nemu. 66 Keď sa rozodnilo, zišli sa starší ľudu, veľkňazi a zákonníci, zaviedli Ho do svojej rady 67 a hovorili: Ak si Ty Kristus, povedz nám. Odpovedal im: Keď vám poviem, neuveríte. 68 A keď sa aj spýtam, neodpoviete mi ani ma neprepustíte. 69 Ale od tejto chvíle Syn človeka bude sedieť na pravici moci Božej. 70 Tu povedali všetci: Si teda Syn Boží? Riekol im: Vy hovoríte, že som. 71 I povedali: Načo potrebujeme ešte svedectvá? Veď sme (to) sami počuli z Jeho úst!

Kristus – Syn človeka. Začíname tichý týždeň. V tichosti chceme hľadieť na Pána Ježiša, ktorý trpí za nás, hriešnikov. – – Je možné, že sme v praxi života spoznali pravdivosť ľudovej múdrosti – „za dobrotu na žobrotu“. Vedeli by sme rozprávať, ako nás bolelo, keď sme chceli niečo dobré a ľudia našu prajnosť zneužili. – – Náš Spasiteľ je pred veľradou. Nič zlé neurobil, a predsa Ho bijú a nadávajú Mu už pred samotným vypočúvaním. Pri vypočúvaní padne otázka, či je Kristus, ktorú On doplní o vyznanie, že je aj Synom človeka. Pomenovanie „Kristus“ znamená „Mesiáš“ a pomenovanie „Syn človeka“ znamená stotožnenie sa s Vládcom a Sudcom budúceho večného kráľovstva. Veľrada veľmi dobre rozumela, že Pán Ježiš si robí nárok na Božiu podstatu. Je Božím očakávaným Záchrancom ľudí, a predsa veľrada rozhodla, že ním nie je a musí byť odstránený. Napriek obludnosti celého procesu je odmietnutie Mesiáša – Syna človeka – Božím dielom na záchranu hriešnika. – – Ako kresťania sme nasledovníkmi Krista a keď sa nám deje podobne ako Jemu, nečudujme sa!
Modlitba: Pane Ježišu Kriste, v tichosti ostávame stáť pred Tvojou pokorou, s akou znášaš pohanenie a nepochopenie od Svojich vlastných! Prosíme, daj aj nám vždy verne konať dielo Božej lásky a vydržať aj pohanenie pre Tvoje meno! Amen.
Pieseň: ES 95
Autor: Michal Findra

Hospodin bude kráľom nad celou zemou. V ten deň bude jediný Hospodin a jeho meno jediné. Zachariáš 14,9
Budú hľadieť na jeho tvár a jeho meno bude na ich čelách. Zjavenie Jána 22,3-4

Matúš 26,6-13 :: Modlíme sa za: Hontianske Tesáre (Ho)

Podcast Tesnou bránou - biblické zamyslenia na každý deň je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.