Zamyslenie na deň 6.2.2021
03:52

Zamyslenie na deň 6.2.2021

06.02.2021
Lukáš 8,22-25
22 Jedného dňa vstúpil na loď On i učeníci a povedal im: Prejdime na druhú stranu jazera. A odrazili sa. 23 Ako sa plavili, zaspal. Tu zniesla sa na jazero veľká povíchrica, takže ich zalievalo a boli v nebezpečenstve. 24 Pristúpili teda a zobudili Ho volajúc: Majstre, Majstre, hynieme! On však, keď sa prebudil, pohrozil vetru a vlnám. I prestali a nastalo utíšenie. 25 Povedal im: A kde je vaša viera? Oni sa však báli a divili, hovoriac medzi sebou: Kto je Tento, že rozkazuje i vetrom i vode a poslúchajú Ho?

Často sa aj nám zdá, že Boh „spí“, teda nič nekoná a náš život je ohrozený. Prepadneme strachu. V tej chvíli zabudneme na zázraky, ktoré Pán pri nás už vykonal, na všetky vypočuté modlitby. Strach je silnejší ako naša logika i vyznania, ktoré vyjadrujú našu vieru, že Ježiš je Pánom nad celým svetom, a teda Jemu sa nič nevymklo z rúk. Opustil nás niekedy náš Pán? Prestal platiť Jeho sľub, že bude s nami po všetky dni (a v každej situácii) až do konca sveta? (Mt 28,20). Tento dramatický príbeh je v evanjeliách pre naše povzbudenie. Odmietnime strach. Vždy je to naše rozhodnutie. Predsa, ak vyznávam, že Ježiš je Pánom môjho života, nič sa nedeje náhodou. Neexistuje moc, ktorá by zmarila Jeho zámery s mojím životom. Neexistuje moc, ktorá by ma mohla odlúčiť od Jeho lásky (R 8,35-39). Ježišova výčitka: „A kde je vaša viera?“, má minimálne dve roviny: 1. viera, že On je Pánom nad všetkým; 2. viera v Jeho slovo, ktoré vyriekol (v.22:„Prejdime na druhú stranu jazera“). Čokoľvek som prijal od Pána ako Jeho slovo pre mňa, nemusím sa báť. On je verný. Jeho slovo sa naplní.
Modlitba: Ďakujeme, Ježišu, že si urobil toľko veľkých vecí! Toľkých ľudí si uzdravil, toľkých zachránil! Odpusť, že strácame vieru, že dokážeš všetko a keď nerobíš zázraky, tak preto, že vieš, že v danej chvíli by to nebolo najlepšie. Vytvor a zdokonaľuj v nás dobrú vieru! Amen.
Pieseň: ES 641
Autor: Ľubomír Ďuračka ml.

Jób povedal Bohu: Chýr o tebe sa mi dostal do ucha, ale teraz ťa na vlastné oči vidím. Preto odvolávam svoje slová a kajám sa v prachu a v popole. Jób 42,5-6
Znenazdania ho obklopilo svetlo z neba. Padol na zem a počul hlas: „Saul! Saul! Prečo ma prenasleduješ?“ Odpovedal: „Kto si, Pane?“ A on povedal: „Ja som Ježiš, ktorého ty prenasleduješ.“ Skutky apoštolov 9,3-5

4.Mojžišova 6,22-27 :: Modlíme sa za: Cinobaňa (No)

Podcast Tesnou bránou - biblické zamyslenia na každý deň je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.