Zamyslenie na deň 20.5.2021
03:58

Zamyslenie na deň 20.5.2021

19.05.2021
Skutky apoštolov 2,14-21
14 Tu povstal Peter s jedenástimi a pozdvihnúc svoj hlas, takto prehovoril: Mužovia, Židia, a všetci, ktorí bývate v Jeruzaleme, počujte moje slová a vedzte toto: 15 Títo iste nie sú opití, ako sa domnievate; veď je ešte len deväť hodín ráno. 16 Ale toto je, čo povedal prorok Joel: 17 V posledné dni – hovorí Boh – vylejem zo svojho Ducha na všetkých ľudí, a vaši synovia a vaše dcéry budú prorokovať; vaši mládenci budú vídať videnia a vaši starci snívať sny. 18 Aj na svojich služobníkov a na svoje služobnice vylejem v tie dni zo svojho Ducha, a budú prorokovať.
19  A urobím zázraky hore na nebi a znamenia dolu na zemi: krv, oheň a dymovú paru. 20 Slnko sa premení na tmu a mesiac na krv skôr, ako príde veľký a slávny deň Pánov. 21 A vtedy každý, kto bude vzývať meno Pánovo, bude zachránený.

Boh plní Svoje sľuby. V súvislosti s dnešným textom mi ako prvé napadli slová z krásnej piesne (ES 638): „To nie je v ľudskej moci hriech a zlo poraziť. Boh nám je na pomoci…“ Skrze smrť a vzkriesenie Pána Ježiša a pôsobiaceho Ducha Svätého v srdciach Jeho detí môžeme byť na strane Víťaza. V tejto moci sa obracia Peter na Židov (znalých zákona), keď hovorí „Títo nie sú opití… Ale je to to, čo predpovedal prorok Joel“ (Joel 3). Áno, je to pôsobenie a prejavy Ducha Svätého. Boh dáva Svojím deťom aj dnes rôzne dary, aby nimi slúžili a bol tak oslávený Darca, nie človek. Pán Ježiš (J 7,37-39) volal a pozýval: „Ak niekto žízni, nech príde a napije sa. Rieky živej vody potečú z vnútra toho, kto verí vo mňa“. Peter prítomným Židom zároveň zvestuje evanjelium: „A vtedy každý, kto bude vzývať meno Pánovo, bude zachránený“. Aj pre dnešný deň je tento text pre nás povzbudením, že v tomto zápase nie sme sami a nie je to náš boj.
Modlitba: Ďakujem, Bože, že nepoznáš prekážky, veď si všemocný! Ďakujem, že dáš hovoriť aj jazykmi iných národov, keď to uznáš za vhodné! Prosím, daj nám srdcia ochotné zvestovať Evanjelium a podporuj to Svojimi mocnými znameniami! Amen.
Pieseň: ES 638
Autor: Milan Bruncko

Povstaňte, dobrorečte Hospodinovi, svojmu Bohu, od vekov až naveky! Nech dobrorečia tvojmu slávnemu menu, ktoré je vyvýšené nad každé dobrorečenie a chválu. Nehemiáš 9,5
Hovorte spoločne žalmy, hymny a duchovné piesne. Efezanom 5,19

Skutky apoštolov 1,12-26 :: Modlíme sa za: Kšinná (Po)

Podcast Tesnou bránou - biblické zamyslenia na každý deň je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.