Zamyslenie na deň 27.4.2020
03:57

Zamyslenie na deň 27.4.2020

27.04.2020
1.Petrov 1,22-25
22 Keďže ste si očistili duše poslušnosťou pravde, aby ste mali bratskú lásku bez pokrytectva, z tej duše sa vždy navzájom milujte, 23 veď ste živým a večným slovom Božím znovuzrodení nie z porušiteľného, ale z neporušiteľného semena. 24 Lebo všetko telo je ako tráva, všetka jeho sláva ako kvet trávy: uschla tráva, opršal kvet, 25 ale slovo Pánovo zostáva naveky. A toto je to slovo, ktoré sa vám zvestovalo ako evanjelium.

Znovuzrodenie. Veľmi dôležitý moment v tvojej i mojej existencii. Zaujímalo to už biblického Nikodéma. Keď mu Pán Ježiš znovuzrodenie spomenul – ako nutnosť pre nebo – odvážil sa Ho opýtať, čo to je a ako sa to deje. Peter to v dnešnom biblickom texte znova objasňuje. Je to ako nové narodenie. Vznik nového života. Nie tým fyzickým spôsobom, ale duchovným. Nespolupracuje tu muž a žena, ale Duch Svätý a Slovo pravdy, evanjelium. Peter to nazýva semenom neporušiteľnosti. A tak človek, ktorý je duchovne znovuzrodený, v sebe nosí znaky a odtlačok večnosti. V kresťanskej identite, v jej duchovnej genetike, je teda prítomné niečo nebeské, večné a neporušiteľné. Veľmi silným znakom znovuzrodeného človeka je nepokrytecká bratská láska a poslušnosť Božiemu Slovu – Pravde. To Slovo môžeš aj dnes nájsť v Biblii. Rozsieval a rozsieva ho s láskou Pán Ježiš.
Modlitba: Ďakujem, Ježišu, že si prišiel s ponukou nového narodenia, keď môj duch umrel v hriechu. Odpusť, že dávam malý priestor svojmu duchu, aby sa presadil a trápim ho ďalšími neprávosťami. Posilni ma na vnútornom človeku, nech sa vo mne rozmáha nepokrytecká bratská láska a poslušnosť Božiemu slovu. Amen.
Pieseň: ES 496
Autor: Tomáš Valašík

Ukryl sa Adam i jeho žena pred Hospodinom. 1.Mojžišova 3,8
Veď ste neprijali ducha otroctva, aby ste opäť žili v strachu, ale prijali ste Ducha synovstva, v ktorom voláme: „Abba, Otče!“ Rimanom 8,15

Ján 10,1-10 :: Modlíme sa za: Málinec (No)

Podcast Tesnou bránou - biblické zamyslenia na každý deň je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.