Zamyslenie na deň 18.3.2021
03:58

Zamyslenie na deň 18.3.2021

17.03.2021
Lukáš 21,20-28
20 Keď však uvidíte Jeruzalem obkľúčený vojskom, vtedy vedzte, že sa priblížila jeho skaza. 21 A ktorí budú vtedy v Judsku, nech utekajú do vrchov, a ktorí budú v ňom, nech vyjdú, a ktorí na poliach, nech nevchádzajú do neho; 22 lebo sú to dni pomsty, aby sa splnilo všetko, čo je napísané. 23 Ale beda tehotným a tým, čo koja v tie dni. Lebo bude veľká bieda na zemi a hnev nad týmto ľudom. 24 A budú padať pod ostrím meča a ako zajatí zavlečení budú medzi všetky národy. A Jeruzalem budú plieniť pohania, dokiaľ sa nenaplnia časy pohanov. 25 A budú znamenia na slnku a na mesiaci i na hviezdach, a na zemi úzkosť národov, ktoré budú bezradné pre hučanie mora i vlnobitia; 26 ľudia zamrú strachom v očakávaní vecí, ktoré prídu na celý svet. Lebo nebeské moci budú sa pohybovať. 27 A vtedy uvidia Syna človeka prichádzať v oblaku s mocou a slávou veľkou. 28 Keď sa toto začne diať, vzpriamte sa a pozdvihnite hlavy, pretože sa približuje vaše vykúpenie.

Určite sa to stane. Povedal to. Čaká nás obdobie, ktoré bude ťažké. A ľudia v ňom budú zmätení a budú mať strach. To, čo sa bude diať, nebudeme ako ľudstvo vedieť kontrolovať. Toto sa deje, pretože sa to má stať, hoci sme za tým vlastne my, ľudia. Zem prestáva byť v rovnováhe, začína sa niečo diať. A priznajme si, že aj múdri a mocní tohto sveta sa boja toho, čo sa stane. Ty však nebudeš zmätený a nebudeš cítiť úzkosť ani strach, však? Pretože tvoj Ježiš ti to vopred všetko povedal. Povedal ti presne, čo sa stane. – – Takisto, ako o Svojej smrti povedal Svojim priateľom predtým, než zomrel. Keď sa to vtedy v Jeruzaleme stalo, boli zmätení a mali strach a my sa im trochu teraz čudujeme, ako mohli, keď to predsa vedeli! – – Nás čaká čosi podobné. Niektorí zažijeme niečo, čo Pán povedal, že sa stane. A tak by si nemal byť zmätený ani plný strachu, pretože už to vieš. Pán Ježiš vraví: Neutekaj a nekrč sa a nepozeraj sa pod nohy! Zastav sa, narovnaj sa a pozri sa hore, na oblaky! Pretože je blízko to, na čo si čakal celý život.
Modlitba: Ďakujeme Ti, Ježišu, za Tvoje znamenia a uistenia o Tvojej moci a zvrchovanosti, svätosti a lásky! Vidíme Ťa všade navôkol. Prosíme Ťa, posilňuj našu dôveru, aby sme neboli zmätení ani naplnení úzkosťou, keď prídeš znovu do nášho sveta viditeľný a slávny! Ale aby sme mali zdvihnuté hlavy a ruky pripravené na chválu. Amen.
Pieseň: ES 625
Autor: David Bázlik

Človek v srdci zvažuje svoju cestu, no Hospodin jeho kroky usmerňuje. Príslovia 16,9
Nie že by sme boli schopní sami od seba niečo vymyslieť akoby z nás, ale naša schopnosť je z Boha. 2.Korintským 3,5

2.Korintským 4,11-18 :: Modlíme sa za: Háj (Tu)

Podcast Tesnou bránou - biblické zamyslenia na každý deň je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.