Zamyslenie na deň 2.3.2020
04:27

Zamyslenie na deň 2.3.2020

02.03.2020
1.Korinťanom 12,31-13,7
12:31 Snažte sa však o vyššie dary! A ja vám ukážem ešte lepšiu cestu!
13:1 A čo by som ľudskými jazykmi hovoril, aj anjelskými, a lásky by som nemal, bol by som iba cvendžiacim kovom a zvučiacim zvonom. 2 A čo by som vedel aj prorokovať a poznal všetky tajomstvá a mal všetko možné poznanie, a čo by som mal takú vieru, že by som hory prenášal, a lásky by som nemal – nič nie som. 3 A čo by som rozdal všetok svoj majetok, i telo si dal spáliť, a lásky by som nemal, nič mi to nepomôže. 4 Láska je trpezlivá, láska je dobrotivá, nezávidí, láska sa nevystatuje a nenadúva; 5 nie je neslušná, nie je sebecká, nerozčuľuje sa, nezmýšľa zle, 6 neraduje sa z neprávosti, ale teší sa s pravdou; 7 všetko znáša, všetkému verí, všetkého sa nádejá, všetko pretrpí.

Láska. Apoštol Pavel to vyznáva krásne a výstižne: „Čo by som ľudskými aj anjelskými jazykmi hovoril… čo by som vedel prorokovať… čo by som vedel všetky tajomstvá… a lásky by som nemal – nič nie som“. Vyznáva, že ak by nemal lásku, tak nie je ničím. Našou jedinou láskou – tou úplne dokonalou – má byť a je práve Pán Ježiš! Aj keď máme svoje manželstvá, vzťahy na akejkoľvek úrovni, napriek tomu má byť pre nás najdôležitejšia práve láska k Pánovi Ježišovi. On je tá prvá láska, ktorá nás pozýva do spoločenstva s Ním a my môžeme a máme na toto Jeho pozvanie reagovať! Reagujeme naň? A ako? Aj my sme dnes pozvaní k tomu, aby sme pod Kristove nohy zložili naše vlastné ego a vyznali, že sa chceme učiť Jeho láske, ktorá je „trpezlivá, dobrotivá, nezávidí, nevystatuje sa, nie je sebecká“... Myslím si, že jedným z tých vyšších darov, o ktoré sa máme podľa apoštola Pavla snažiť, je práve Ježišova láska, ktorá je dokonalá a ponúka sa nám aj v dnešný deň. Vyznajme, že Pán Ježiš je Pôvodcom všetkého a modlime sa, aby nám pomohol milovať podľa Jeho príkladu lásky!
Modlitba: Pane Ježišu, ďakujeme, že si tou pravou láskou. Prosíme, posilňuj v nás Tvoju prítomnosť. Keď sme Tvoju lásku ešte poriadne nezažili, daj nám ju zakúsiť. Keď sme zažili, veď nás k návratu. Amen.
Pieseň: ES 538
Autor: Ondrej Šoltés

Na súde opäť zavládne spravodlivosť, pôjdu za ňou všetci, čo majú úprimné srdce. Žalmy 94,15
Nech tak svieti vaše svetlo pred ľuďmi, aby videli vaše dobré skutky a oslavovali vášho Otca, ktorý je v nebesiach! Matúš 5,16

2.Tesaloničanom 3,1-5 :: Modlíme sa za: Kalná nad Hronom (Dn)

Podcast Tesnou bránou - biblické zamyslenia na každý deň je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.