Zamyslenie na deň 27.2.2021
04:45

Zamyslenie na deň 27.2.2021

27.02.2021
Lukáš 11,14-28
14 A vyháňal démona, ktorý bol nemý. Keď démon vyšiel, nemý prehovoril. A zástupy sa divili. 15 Ale niektorí z nich povedali: Belzebubom, kniežaťom démonov, vyháňa démonov. 16 A iní, aby ho pokúšali, žiadali od Neho znamenie z neba. 17 Ale On poznal ich zmýšľanie a riekol: Každé rozdelené kráľovstvo pustne a dom rozdvojený proti sebe padá. 18 Keď je teda i sám satan rozdelený proti sebe, akože obstojí jeho kráľovstvo? Lebo hovoríte, že ja mocou Belzebuba vyháňam démonov. 19 Ale ak ja Belzebubom vyháňam démonov, čím ich vyháňajú vaši synovia? Preto oni budú vám sudcami. 20 Ale ak ja prstom Božím vyháňam démonov, tak iste prišlo k vám kráľovstvo Božie. 21 Keď si silný ozbrojenec stráži dvor, jeho imanie je na pokoji. 22 Ale keď príde silnejší než on a premôže ho, odoberie mu všetku zbraň, v ktorú dúfal, a čo ukoristil, rozdá. 23 Kto nie je so mnou, je proti mne, a kto nezhromažďuje so mnou, rozptyľuje. 24 Keď nečistý duch vyjde z človeka, blúdi po miestach bez vody a hľadá odpočinok; a keď nenájde, povie si: Vrátim sa do svojho domu, odkiaľ som vyšiel. 25 A keď príde, nájde ho vymetený a vyzdobený. 26 Vtedy ide a vezme so sebou iných sedem duchov, horších od seba, a vojdúc prebývajú tam. A tak sú posledné veci onoho človeka horšie než prvé. 27 Keď to hovoril, akási žena zo zástupu pozdvihla svoj hlas a povedala Mu: Blahoslavený život, čo Ťa nosil, a prsia, ktoré si požíval! 28 On však riekol: Omnoho blahoslavenejší sú tí, čo počuli slovo Božie a zachovávajú ho.

Blahoslavený, ktorý Božie slovo nielen počúva, ale ho aj dodržiava. Mnoho ľudí má problémy so svojou nadváhou. Prečítajú tisíce návodov, ako schudnúť, sami sa stanú odborníkmi v tejto oblasti, vedia, čo by mali a nemali jesť, ale na ich postave sa to nijako neodzrkadlí. Tak je to aj s tými, čo len čítajú Božie slovo, ale nežijú podľa neho. Teoretická rovina je každému z nás bližšia, všetkému rozumieme, všetko vieme vysvetliť, ku všetkému sa môžeme vyjadriť. Ale ako to s nami vyzerá v praxi? Žijeme posvätený život podľa Božej vôle? Je na nás vidieť, komu patríme? Alebo sme len cvendžiaci kov, ktorý je hlučný, ale nič za tým nie je? Volajme aj dnes k Pánovi Ježišovi, aby nám pomohol byť takými, ktorí nielen milujú Písmo, ale podľa neho aj žijú.
Modlitba: Drahý Pane Ježišu, skloň sa k nám, aby si nás očistil a viedol, aby sme Božie slovo nielen čítali, ale nechali sa Ním aj premieňať a žili podľa Neho aj dnes! Amen.
Pieseň: ES 325
Autor: Alica Pipperová

Ako orol bdie nad svojím hniezdom a nad mláďaťom sa vznáša, rozprestrie krídla, zachytí ho a nesie na perutiach. 5.Mojžišova 32,11
A pokoj Boží, ktorý prevyšuje každý rozum, uchráni vaše srdcia a vaše mysle v Kristovi Ježišovi. Filipanom 4,7

Rimanom 6,12-18 :: Modlíme sa za: Dolný Kubín (Lo)

Podcast Tesnou bránou - biblické zamyslenia na každý deň je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.