Zamyslenie na deň 23.8.2020
04:18

Zamyslenie na deň 23.8.2020

23.08.2020
11. nedeľa po Svätej Trojici
Boh pyšným odporuje, ale pokorným dáva milosť. 1.Petrov 5,5

Efežanom 2,4-10
4 Ale Boh, bohatý na zmilovanie, pre svoju veľkú lás ku, ktorou si nás zamiloval, 5 obživil nás s Kristom, keď sme boli mŕtvi v prestúpeniach – veď milosťou ste spasení! – 6 a spolu nás vzkriesil a spolu posadil v nebesiach v Kristovi Ježišovi, 7 aby vo svojej dobrote k nám v Kristovi Ježišovi ukázal v budúcich vekoch nekonečné bohatstvo svojej milosti. 8 Lebo milosťou ste spasení skrze vieru. A to nie sami zo seba; je to dar Boží; 9 nie zo skutkov, aby sa nikto nechválil. 10 Veď sme Jeho dielo, stvorení v Kristovi Ježišovi na dobré skutky, v ktorých nás Boh už prv uspôsobil chodiť.

Vzácna milosť. „Amazing grace“ – vzácna milosť sú slová celosvetovo známej piesne. Naposledy som si to uvedomila, keď sme v jordánskej Petre – v skalnom meste – spievali: „Chvála Tebe“. A zrazu sa nám prihovoril americký pastor a zaspieval „Amazing grace“. Jej posolstvo hovorí o milosti, ktorá je vzácna, pretože je drahá. Je to milosť, ktorá skrze umučenie Pána Ježiša prináša vzkriesenie. Boh kriesi Svojho Syna, a to je začiatok. Pán Ježiš hovorí: Kto verí vo mňa, bude žiť, lebo „Ja som vzkriesenie a život“. Boh kriesi a dáva vzrast aj tomu, čo je neviditeľné. Kriesi v nás nádeje, trpezlivosť, povzbudzuje k vytrvalosti, aby sme prinášali ovocie Ducha. A to všetko preto, aby sme boli spasení. Koľkokrát sa ľudia „snažia“, ale málo sa modlia a oslavujú Boha za to, čo dostali. Aj tento nedeľný deň Boh dal, aby sme s Ním mali spoločenstvo lásky – najprv v chráme, a potom v kruhu rodiny aj sami osobne. Aj tento deň nám dal na to, aby sme vnútorne pookriali a povstali. Možno nemáme zdravé nohy, aby sme vstali z postele, možno máme veľa problémov a nevidíme momentálne východisko, ale aj tento deň nám Boh dal na to, aby sme vnútorne ožili a skrze vieru urobili, čo môžeme. Telefonicky, či správou povzbudili priateľov, prečítali si dobrú knihu. A to sú len zlomky. Ak máme zdravé nohy a radostné srdce, dokážeme toho oveľa viac.
Modlitba: Ďakujeme, Pane, za Tvoju milosť. Za oživenie, ktoré nás oslobodzuje od hriechu, od tmy, od Diabla. Ďakujeme, že sme stvorení v Kristovi Ježišovi na dobré skutky, v ktorých si nás už prv uspôsobil chodiť, Bože. Amen.
Pieseň: ES 652
Autor: Iveta Vachulová

Ľudia, dúfajte v neho v každom čase, vylievajte si pred Ním srdce! Boh je naším útočiskom. Žalmy 62,9
Máme k Nemu pevnú dôveru, že nás počuje, kedykoľvek o niečo prosíme podľa Jeho vôle. 1.Jána 5,14

Lukáš 18,9-14 :: Žalmy 140 :: Modlíme sa za: Wycliffovu misiu

Podcast Tesnou bránou - biblické zamyslenia na každý deň je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.