Zamyslenie na deň 13.3.2020
04:30

Zamyslenie na deň 13.3.2020

13.03.2020
Marek 11,12-19
12 Keď na druhý deň vyšli z Betánie, vyhladol. 13 Uzrúc zďaleka listnatý figovník, podišiel k nemu, či by na ňom niečo nenašiel. Ale keď prišiel tam, nenašiel nič, iba lístie, lebo nebol čas fíg. 14 Preto mu povedal: Nech nikdy viac nikto neje z teba ovocie! Počuli to aj Jeho učeníci. 15 Potom prišli do Jeruzalema. Keď vošiel do chrámu, začal vyháňať tých, ktorí predávali a kupovali v chráme, peňazomencom poprevracal stoly a predavačom holubíc lavice 16 a nikomu nedovolil cez chrám prenášať náčinie. 17 Potom ich učil hovoriac: Či nie je napísané: Dom môj bude sa volať domom modlitby pre všetky národy? Ale vy ste z neho urobili peleš lotrov. 18 Keď to počuli veľkňazi a zákonníci, hľadali, ako Ho zahubiť; lebo sa Ho báli, pretože všetok ľud sa veľmi divil Jeho učeniu. 19 Keď sa zvečerilo, vyšli z mesta.

Jedno slovo. Náš dnešný text obsahuje 2 rôzne príbehy, ktoré sú veľmi zaujímavé. Ja by som sa však napriek tomu chcela zamerať len na jedno slovo, respektíve miesto, ktoré v dnešnom texte nachádzame hneď v 12. verši: Betánia. Ježiš za Svojho života, ktorý nebol dlhý a počas služby, ktorá bola ešte kratšia, nachodil naozaj veľa kilometrov. Galilea – Júdsko, Kafarnaum – Jeruzalem. Boli to nemalé vzdialenosti na to, že sa všade chodilo pešo. No vo viacerých príbehoch čítame, že keď Ježiš prišiel do Jeruzalema a kázal tam alebo uzdravoval – jednoducho, mal niečo na práci. Večer sa nezložil v Jeruzaleme, ale rozhodol sa tých pár kilometrov ešte prejsť a zostať spať v Betánii. Viete prečo? V Betánii bývali jeho kamaráti. Trojica súrodencov: Mária, Marta a Lazár. Ježiš by po práci rád – aj napriek možnosti prenocovať v hlavnom meste – aspoň trochu pobudol (pravdepodobne) v Lazárovom dome – s priateľmi. Nie je to skvelé? Vtelený Boh mal kamarátov. Boli pre Neho dôležití. – – Máš aj ty okolo seba ľudí, ktorých môžeš nazvať priateľmi? Vedia, že ich miluješ? Možno im to môžeš povedať alebo sa za nimi môžeš zastaviť aj dnes. Ako Ježiš v Betánii.
Modlitba: Ďakujeme, Pane Ježišu, že sa priatelíš s ľuďmi. Ďakujeme, že aj my s Tebou môžeme zažívať vzťah, hoci Ťa nevidíme, ale meníš naše srdcia svojou láskou. Prosíme dávaj nám aj pravé pozemské priateľstvá. Amen.
Pieseň: ES 245
Autor: Maruška Skonc

Nezloreč hluchému, slepému neklaď prekážky do cesty, ale boj sa svojho Boha. 3.Mojžišova 19,14
Neste si navzájom bremená, a tak naplníte Kristov zákon. Galaťanom 6,2

2.Korinťanom 13,3-9 :: Modlíme sa za: Košariská – Priepasné (My)

Podcast Tesnou bránou - biblické zamyslenia na každý deň je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.