Zamyslenie na deň 16.3.2021
03:20

Zamyslenie na deň 16.3.2021

15.03.2021
Lukáš 21,1-4
1 Keď pozdvihol oči, videl bohatých, ktorí hádzali dary do pokladnice; 2 ale videl aj nejakú chudobnú vdovu, ktorá hodila dva haliere do nej. 3 A povedal: Veru vám hovorím, že táto chudobná vdova vhodila viac ako všetci; 4 lebo všetci títo pridávali k darom Božím z toho, čo im zvyšovalo, ale ona vhodila zo svojej chudoby všetko, čo mala na živobytie.

Ježiš nerešpektuje našu diskrétnu zónu. Keď stojíte v rade na pošte, na podlahe býva obvykle vyznačená čiara. Označuje diskrétnu zónu. Všetci ju rešpektujeme aj oceňujeme. Sme radi, že nám druhí nepozerajú cez plece v čase, keď narábame s peniazmi a svojimi osobnými údajmi. – – Evanjelista Lukáš nám však opisuje situáciu, kedy Ježiš takúto diskrétnu zónu úplne ignoroval. Sadol si dostatočne blízko na to, aby videl, kto koľko do chrámovej pokladnice vhadzuje. Mali by sme teda aj dnes vedieť, že Ježiš naše súkromie vôbec nerešpektuje. On sa pozerá aj vtedy, keď si neželáme nijakých svedkov. Napríklad vtedy, keď narábame s peniazmi. Prečo to robí? Máločo totiž povie o našej viere a o duchovnom živote toľko, ako naše dávanie. Ako kresťania chodíme do kostola, v piesňach vyznávame svoju vieru, modlíme sa, dávame krstiť a konfirmovať naše deti. Nie všetky situácie však dokážu prezradiť o našom vzťahu a úcte k Bohu tak veľa, ako naše nakladanie s financiami. Práve tá „chvíľa pred chrámovou pokladnicou“ v tomto smere o nás veľa napovie. Tam sa ukáže, ako si vážime samotného Boha. Pán Ježiš ani dnes nesleduje len náš bežný účet, ale predovšetkým naše srdce.
Modlitba: Pane, ďakujeme Ti, že na začiatku nášho života bola tá najväčšia obeť! Dal si všetko, aby si nás zachránil, aby si založil Svoje kráľovstvo medzi nami. Pomôž nám i dnes nasledovať Ťa! Daj nám odvahu položiť Ti k nohám všetko, čo máme! Amen!
Pieseň: ES 64
Autor: David Bázlik

Ukáž mi svoju slávu! 2.Mojžišova 33,18
Filip hovorí: „Pane, ukáž nám Otca a to nám postačí!“ Ježiš mu povedal: „Filip, toľký čas som s vami a nespoznal si ma? Kto videl mňa, videl aj Otca.“ Ján 14,8-9

Jób 9,14-23.32-35 :: Modlíme sa za: Gemerské Teplice (Ge)

Podcast Tesnou bránou - biblické zamyslenia na každý deň je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.