Zamyslenie na deň 1.1.2021
04:55

Zamyslenie na deň 1.1.2021

01.01.2021
Heslo roka 2021:
Ježiš Kristus hovorí: Buďte milosrdní, ako je milosrdný aj váš Otec! Lukáš 6,36

JANUÁR
Heslo mesiaca: Mnohí sa pýtajú: „Kto nám ukáže niečo dobré?“ Hospodin, nech nás osvieti svetlo tvojej tváre! Žalm 4,7

Nový rok
Ježiš Kristus je ten istý včera, dnes i naveky. Hebrejom 13,8

Jakub 4,13-15
13 A teraz už vy, ktorí hovoríte: Dnes alebo zajtra vypravíme sa do tohto alebo tamtoho mesta, pobudneme tam rok a budeme kupčiť a zarábať – 14 veď neviete, čo bude zajtra s vaším životom; ste para, ktorá sa nakrátko ukáže, a potom zmizne; 15 miesto toho, aby ste hovorili: Ak Pán bude chcieť, budeme živí a vykonáme toto alebo tamto!

Krehkosť života. Opäť máme milosť a novú možnosť vykročiť do nového roku, ktorý sa pred nami otvára. Po skúsenosti so všetkým, čo sme prežili v roku minulom a čo ešte zďaleka nepominulo, sme si uvedomili, ako rýchlo a jednoducho sa všetky plány a sny môžu zmeniť, zastaviť, či padnúť. Nevieme, čo nás čaká, lebo prognózy sú jedna vec a realita druhá. Dnešné Jakubove slová sú pre nás múdrym a praktickým zastavením a zdvihnutým prstom, aby sme si práve na úvod roka položili správne otázky a hľadali odpovede na jedinom správnom mieste – v Božom slove a v Božej prítomnosti: Aký je tvoj život, keď si len „para, ktorá sa nakrátko ukáže, a potom zmizne?“ Otázka neznie: Aký je život? Ani: Aký je náš život? Ale: „Aký je tvoj život?“ Jakub odpovedá slovami, ktoré sa nám nepáčia: Tvoj život je „para, ktorá sa nakrátko ukáže, a potom zmizne“. Teda niečo veľmi rýchlo pominuteľné. Ak si priznáme, že až priveľmi rýchlo môžeme prísť o všetko, čo máme… ba aj o to najvzácnejšie – o svoj život (Mt 16,24-26), zrazu vidíme krehkosť a labilnosť vecí, na ktorých si toľko zakladáme. Pri tom všetkom sa vynára tá najdôležitejšia otázka: Máme istotu večného života? Tu a teraz? Odpovedzme si so všetkou vážnosťou, lebo od správnej odpovede závisí naša budúcnosť a večnosť! Nech sú nám pomocou slová Pána Ježiša (J 17,1-3)!
Modlitba: Ďakujeme, Pane Ježišu, že nám ponúkaš viac, než len tento krátky život. Ďakujeme za Večnosť. Daruj nám radosť z nej. Odpusť, že si ju málo vážime. Amen.
Pieseň: ES 700
Autor: Stanislav Kocka

Nekradnite, neklamte, nepodvádzajte sa navzájom. 3.Mojžišova 19,11
Napokon, všetci buďte jednomyseľní, súcitní, plní bratskej lásky, milosrdní a pokorní. Neodplácajte sa zlým za zlé ani zlorečením za zlorečenie, naopak, vy žehnajte, lebo ste boli povolaní, aby ste sa stali dedičmi požehnania. 1.Petrov 3,8-9

Lukáš 4,16-21 :: Józua 1,1-9 :: Filipanom 4,10-13(14-20) :: Žalm 100 :: Modlíme sa za: Modlitebné spoločenstvo

Podcast Tesnou bránou - biblické zamyslenia na každý deň je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.