Zamyslenie na deň 14.3.2021
03:52

Zamyslenie na deň 14.3.2021

13.03.2021
4. nedeľa pôstna. Laetare (Radujte sa s dcérou jeruzalemskou! Izaiáš 66,10)
Ak pšeničné zrno, ktoré padne do zeme, neodumrie, zostane samo. Ale ak odumrie, prinesie veľkú úrodu. Ján 12,24

2.Korintským 1,3-7
3 Požehnaný Boh a Otec nášho Pána Ježiša Krista, Otec milosrdenstva a Boh každého potešenia, 4 ktorý nás potešuje v každom našom súžení, aby sme potešením, ktorým nás potešuje Boh, mohli potešovať tých, čo sú v akomkoľvek súžení. 5 Veď ako sa množia naše utrpenia pre Krista, tak sa rozmnožuje aj naše potešenie skrze Krista; 6 či sme totiž súžení (súžení sme) na vaše potešenie a spasenie, či sa nám dostáva útechy, (aj to) je na vaše potešenie, ktoré pôsobí, že trpezlivo znášate tie isté utrpenia, aké aj my znášame. 7 A naša nádej pre vás je pevná, lebo vieme, že ako máte účasť v utrpeniach, tak aj v potešení.

Potešujme sa navzájom. Jeden skutočný príbeh hovorí o dievčatku, ktoré sa narodilo so zvláštnou chorobou. Malo zdeformované nožičky, ktoré jej od malička museli nespočetne ráz operovať. Nakoniec, keď mala 10 rokov, jej obe nohy amputovali. Skoro celé svoje detstvo prežila v nemocnici. Bola však niečím výnimočná. Pán Boh jej daroval hlbokú, úprimnú vieru. Bola presvedčená o tom, že ju Boh chce mať práve takú, aká je. Na modlitbách dokonca dostala radosť, ktorou si získavala srdcia všetkých okolo seba. Raz, keď sa lekár so svojou zachmúrenou asistentkou sklonili nad jej znetvoreným telom, dievčatko chytilo asistentku za ruku a povedalo: „Mám ťa rada!“ To stačilo, aby asistentka zanechala svoje odmerané spôsoby a dievčatko si zamilovala. – – Apoštol Pavel hovorí, že nás Boh potešuje v každom našom súžení, aby sme aj my mohli potešovať tých, ktorí sú v akomkoľvek súžení. Kto iný nám rozumie lepšie, ako Pán Ježiš, ktorý niesol všetky naše choroby a bolesti?! A kto iný rozumie lepšie ľuďom, ktorí trpia, ak nie tí, ktorí tiež prešli alebo prechádzajú rovnakým utrpením?! Vidíš svojho blížneho trápiť sa? Má problém v rodine, v práci, so zdravím? Choď za ním a potešuj ho, lebo ty si už dostal/a potešenie od svojho Pána!
Modlitba: Ďakujeme, Bože, že nás potešuješ v každom súžení! Ďakujeme, že chceš cez nás potešovať druhých! Ďakujeme, že náš život má v Tebe zmysel, aj keď nie je dokonalý a príjemný! Amen.
Pieseň: ES 549
Autor: Mária Popičová

Hľa, prichádzajú dni, znie výrok Pána, Hospodina, keď pošlem na zem hlad. Nie hlad po chlebe ani smäd po vode, ale po počúvaní Hospodinových slov. Putovať budú od mora k moru, od severu k východu sa budú túlať a hľadať slovo Hospodina, ale ho nenájdu. Amos 8,11-12
Ježiš hovorí: Blahoslavení sú skôr tí, čo počúvajú a zachovávajú Božie slovo. Lukáš 11,28

Ján 12,20-24 :: Izaiáš 54,7-10 :: Žalm 84 :: Modlíme sa za: Evanjelické gymnáziá

Podcast Tesnou bránou - biblické zamyslenia na každý deň je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.