Zamyslenie na deň 18.10.2020
04:12

Zamyslenie na deň 18.10.2020

18.10.2020
19. nedeľa po Svätej Trojici
Uzdrav ma, Hospodine, a budem uzdravený, zachráň ma a budem zachránený. Jeremiáš 17,14

Jakubov 5,13-16
13 Trpí niekto medzi vami? Nech sa modlí. Raduje sa niekto? Nech spieva žalmy. 14 Je niekto chorý medzi vami? Nech si zavolá starších zboru a nech sa modlia nad ním, keď ho v Pánovom mene pomazali olejom. 15 A modlitba z viery zachráni chorého a Pán ho pozdvihne. A ak sa dopustil hriechov, odpustí sa mu. 16 Preto si vyznávajte navzájom hriechy a navzájom sa modlite za seba, aby ste sa vyliečili. Mnoho zmôže v účinkoch modlitba spravodlivého.

Rozličné napomenutia – to je nadpis nášho textu. A majú spoločného menovateľa: spoločenstvo. Spoločenstvo s Bohom a spoločenstvo s veriacimi. Viera sa nedá pestovať osamote. Čokoľvek sa deje, potrebujeme Boha a ľudí. Vo vzťahu k Bohu: prosbu a chválu. A vo vzťahu k ľuďom: dôveru, že sú tu pre nás a snažia sa nám pomôcť. – Koľkokrát si bol so svojím trápením sám? A koľkokrát si upadol do zúfalstva, že tu nie je nikto, kto by ti pomohol, kto by sa zastavil a venoval ti aspoň chvíľku?! A tak si zostal zatrpknutý, uzavretý, mrzutý. A žiješ v domnienke, že ťa nikto nemá rád a že si na všetko sám. Ak sa tak cítiš, Jakub ti ponúka recept: Zavolaj Bohu – modli sa! Zavolaj ľuďom – áno, zdvihni telefón a zavolaj si priateľov, ľudí zo zboru (neboj sa, Pán ti pošepne koho, lebo vopred pripravil človeka, ktorý ti má pomôcť!) a zdôver sa im, otvor pred nimi svoje srdce! Uvidíš, že sa ti uľaví. Pán Ježiš nás povolal, aby sme tu boli jedni pre druhých. Stačí len zavolať. Skús to!
Modlitba: Ďakujeme, Bože, že nás pretváraš na Kristovo telo. Ako si údy pomáhajú navzájom, aj nás vedieš Svojím Duchom, aby sme si pomáhali. Prosíme, pripravuj nám miesto služby. Pripravuj nás, aby sme s radosťou poslúžili, ale si aj nechali pomôcť. Amen.
Pieseň: ES 531
Autor: Mária Popič

Poslušnosť je lepšia než obeta. 1.Samuel 15,22
Pavol píše: Veď správa o vašej poslušnosti sa dostala ku všetkým. Preto sa z vás radujem. Rimanom 16,19

Marek 2,1-12 :: Žalmy 119,121-128 :: Efežanom 4,22-32 :: Modlíme sa za: Východná (Lo)

Podcast Tesnou bránou - biblické zamyslenia na každý deň je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.