Zamyslenie na deň 10.3.2021
03:38

Zamyslenie na deň 10.3.2021

09.03.2021
Lukáš 20,1-8
1 Stalo sa raz v tie dni, keď učil v chráme ľud a zvestoval evanjelium, že pristúpili k Nemu veľkňazi a zákonníci so staršími 2 a povedali Mu: Povedz nám, akou mocou to robíš, alebo kto Ti tú moc dal? 3 Odpovedal im: Aj ja sa vás opýtam na jedno slovo; povedzte mi: 4 bol Jánov krst z neba, a či od ľudí? 5 Oni však uvažovali medzi sebou a povedali si: Ak povieme, že z neba, odpovie: Prečo ste mu neuverili? 6 Ak povieme, že od ľudí, ukameňuje nás všetok ľud, lebo je presvedčený, že Ján je prorok. 7 Povedali teda, že nevedia odkiaľ. 8 A Ježiš im povedal: Tak ani ja vám nepoviem, akou mocou to robím.

Veríme v Ježiša, čo má moc? Zaujímame sa o ňu? Alebo ju spochybňujeme a z cirkvi robíme miesto, kde sa chválime svojimi skutkami a výkonmi, ako zákonníci a farizeji? – – Môžeme mať len jeden z dvoch postojov: buď sa umenšovať, aby bol Boh vyvýšený (J 3,30), alebo vyvyšovať seba a Boha oberať o absolútnu vyvýšenosť, ktorá Mu patrí. – – Zákonníci mali pred sebou vteleného Boha a Božiu moc dokázanú mnohými znameniami, ktorým dobre rozumeli. A predsa ich nevedeli prijať. Zato vedeli robiť všetko preto, aby boli vážení v očiach ľudu. Ježiš im dal pomenovanie hypokrites. To znamená pokrytci a herci. V Matúšovi 24,51 Pán Ježiš označuje peklo, ako podiel pokrytcov/hercov. Prečítajte si prvý príbeh zo Skutkov apoštolov 5. – – Nesnažme sa tváriť, že sme lepší, než v skutočnosti sme! A nepodceňujme Božiu moc, ktorá dokáže vzkriesiť mŕtvych, ale aj zahubiť živých! Poučme sa z múdrej modlitby apoštolov (Sk 4,24-31), ktorí rozumeli, kedy Boh dáva Svoju moc na podporu Cirkvi! Tá ju veľmi potrebuje.
Modlitba: Pane, Ty si Boh, ktorý stvoril nebo a zem. Ty môžeš oživiť aj zahubiť. Daj, aby sme na to stále mysleli! Dávaj nám chuť, silu a múdrosť zvestovať Evanjelium a podporuj nás Svojimi veľkými skutkami, nech sa deje len a len Tvoja vôľa! Amen.
Pieseň: ES 245
Autor: Peter Dubec

Miloval som ťa večnou láskou, preto som ti zachoval priazeň. Jeremiáš 31,3
Boh je láska a kto ostáva v láske, ostáva v Bohu a Boh ostáva v ňom. 1.Jánov 4,16

Matúš 13,44-46 :: Modlíme sa za: Gbelce (Dn)

Podcast Tesnou bránou - biblické zamyslenia na každý deň je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.