Zamyslenie na deň 01.10.2020
05:26

Zamyslenie na deň 01.10.2020

01.10.2020
OKTÓBER
Heslo mesiaca: Usilujte sa o blaho mesta, kam som vás poslal do zajatia, modlite sa zaň k Hospodinovi, pretože od jeho blaha závisí aj vaše blaho. Jeremiáš 29,7

2.Korinťanom 12,1-10
1 Ak sa treba chváliť – hoci to nič neprospeje – prídem k videniam a zjaveniam Pánovým. 2 Poznám človeka v Kristovi, ktorý pred štrnástimi rokmi – či to bolo v tele, neviem, či mimo tela, neviem, Boh vie – uchvátený bol až do tretieho neba. 3 A poznám toho istého človeka – či to bolo v tele, či mimo tela, neviem, Boh vie – 4 že uchvátený bol do raja a počul nevysloviteľné reči, ktoré človek nesmie ani vysloviť. 5 Týmto sa teda budem chváliť, sám sebou sa však nebudem chváliť, ak len nie slabosťami. 6 Veď ak sa budem chcieť chváliť, nebudem nerozumný, lebo budem hovoriť pravdu. Uskromňujem sa však, aby si niekto nemyslel o mne viac, ako čo vidí, alebo počuje odo mňa, 7 a aj pre neobyčajnosť zjavení. Preto, aby som sa nepovyšoval, bol mi daný osteň do tela, anjel-satan, deptať ma, aby som sa nepovyšoval. 8 Tri razy som prosil Pána, aby ho odstránil odo mňa, 9 ale riekol mi: Dosť máš na mojej milosti; lebo (moja) moc sa v slabosti dokonáva. Najradšej sa teda budem chváliť slabosťami, aby prebývala vo mne moc Kristova. 10 Preto mám zaľúbenie v slabostiach, pohaneniach, súženiach, prenasledovaniach, v úzkostiach pre Krista; lebo práve keď som slabý, som mocný.

Život s ostňom v tele. Nepoznáme bystrejšieho a jedinečnejšieho vykladača evanjelia Ježiša Krista, než bol apoštol Pavol. Kedysi zarytý nepriateľ Krista, neskôr Jeho najoddanejší vyznávač a služobník. Nikto z prvej generácie kresťanov nevykonal v službe pre Krista také ďalekosiahle dielo, ako on, ktorý sa stal kresťanom až po Kristovom odchode. No tento skvelý človek mal tiež svoje trápenia a nebola to žiadna maličkosť, ktorá mu robila problémy. Prosil Ježiša Krista v modlitbách, aby ho zbavil ostňa, ktorý mal v tele. Jeho modlitba však nebola vypočutá. Pavol to vyjadruje slovami: „Dosť máš na mojej milosti, lebo moja moc sa v slabosti dokonáva.“ To vyjadruje, že mu musí stačiť to, čo má. Prijmi svoj život z Božích rúk! Prijmi ho s tým ostňom v tele a s pokúšaním, ktoré trápia tvoj život, prijmi ho z Božích rúk a v mene Božom! Ži ho taký, aký ti ho dáva Boh, ale naplň ho spoliehaním sa na Neho! Aj ty „máš dosť na Jeho milosti“ i tebe stačí, aby ti dala novú silu, či dosť sily na to, aby si mohol nad všetkým víťaziť. Možno na pozadí svojej biedy, slabosti a uprostred svojej choroby, možno práve tu lepšie spoznáš, čo je to láska a aká je Kristova moc. Jeho milosť vykoná pri každom, kto sa na Neho spolieha, veľké veci.
Modlitba: Ďakujem, Bože, že Ty vieš, čo je najlepšie. Aj čo je najlepšie pre mňa. Odpusť, že často hodnotím svoj život podľa iných kritérií, ako sú Tvoje a potom sa cítim nešťastne, alebo Ti vyčítam. Vypestuj vo mne lásku a pokoj Svätým Duchom, nech mám radosť zo všetkého, čo v mojom živote konáš, lebo nakoniec to bude slúžiť na dobré. Amen.
Pieseň: ES 521
Autor: Iveta Kosečková

Pretože sa ti obmäkčilo srdce, pokoril si sa pred Bohom, i ja som ťa vypočul. 2.Kronická 34,27
Pavol píše: Veď ja som najmenší z apoštolov, ba nie som hoden volať sa apoštolom, pretože som prenasledoval Božiu cirkev. Ale z Božej milosti som to, čo som. 1.Korinťanom 15,9-10

2.Mojžišova 23,20-25(26-27) :: Modlíme sa za: Turíčky (No)

Podcast Tesnou bránou - biblické zamyslenia na každý deň je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.