Zamyslenie na deň 7.2.2021
03:49

Zamyslenie na deň 7.2.2021

07.02.2021
Nedeľa po Deviatniku. Sexagesima
Dnes, keď počujete jeho hlas, nezatvrdzujte svoje srdcia. Hebrejom 3,15

Hebrejom 4,12-13
12 Lebo slovo Božie je živé a mocné a je ostrejšie než ktorýkoľvek dvojsečný meč a preniká až do rozdelenia duše a ducha, kĺbov a špikov a je schopné posudzovať hnutie a zmýšľanie srdca. 13 A nieto tvora skrytého pred Ním, všetko je obnažené a odkryté očiam Toho, ktorému sa budeme zodpovedať.

To bolí! Porezať sa nožom je bolestivé. Čím väčšia rana, tým väčšia bolesť. Aké bolestivé musí byť zranenie mečom! Božie Slovo sa v liste Židom prirovnáva práve k meču. K meču, ktorý sa nekĺže po povrchu nášho tela. Nehladká nás, ale preniká do najhlbších zákutí nášho bytia. A to bolí. Biblia je nebezpečná kniha! Bude nás bolieť! Kázaná zvesť Božieho slova je rovnako nebezpečná, lebo aj ona nás môže zabolieť. Božie Slovo nemá za úlohu nás hladkať. To od Neho nesmieme očakávať. Keď toto Slovo spôsobí, že naše svedomie začne kričať: “AU!”, nezatvrdzujme si svoje srdcia. Dovoľme Bohu, aby vykonal operáciu a vyrezal chorobu hriechu, ktorú Jeho Slovo odhalí. Koľkokrát sme si pri čítaní Biblie alebo pri počúvaní kázne povedali: „Veď to je o mne!“ Čo sme urobili ďalej? Hodili sme to za hlavu? Odmietli sme to? Pohoršili sme sa na kazateľovi? Či sme sa pohoršili na samotnom Pánu Bohu? Autor listu Židom odhaľuje práve tento problém. Zatvrdilosť ľudského srdca voči Božiemu slovu. To je aj náš problém. Vypočuť si Božie slovo je pre nás fajn, ak nám dá pokoj. Ak nás nezabolí. Pravé Božie slovo ti nechce dať falošný pokoj. Chce do teba preniknúť. Chce, aby ťa to zabolelo. Chce, aby si sa uzdravil. Aj dnes.
Modlitba: Ďakujeme, Bože, za Tvoje Slovo, ktoré preniká až do hĺbky našej duše. Až k nášmu duchu. Ďakujeme za tento skalpel, ktorý zasahuje rakovinu hriechu. Odpusť, že ho niekedy odmietame, aby sme sa cítili dôležito! Obdar nás pokorou a láskou k Tvojej liečbe Slovom! Amen.
Pieseň: ES 282
Autor: Martin Chalupka

„Tu som, tu som,“ povedal som národu, čo nevzýval moje meno. Izaiáš 65,1
Nato pán povedal sluhovi: „Vyjdi na cesty a poľné cestičky a koho stretneš, prinúť ho vojsť, aby sa mi naplnil dom.“ Lukáš 14,23

Lukáš 8,4-8(9-15) :: Izaiáš 55,(6-7)8-12a :: Žalm 18,21-51 :: Modlíme sa za: Časopis Evanjelický východ

Podcast Tesnou bránou - biblické zamyslenia na každý deň je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.