Zamyslenie na deň 12.1.2021
04:19

Zamyslenie na deň 12.1.2021

12.01.2021
Lukáš 4,38-44
38 Potom odobral sa zo synagógy a vošiel do domu Šimonovho. Šimonovu testinú trápila veľká horúčka. I prosili Ho, aby jej pomohol. 39 Zastal teda nad ňou, pohrozil horúčke, a tá prestala. A ona hneď vstala a posluhovala im. 40 Potom pri západe slnka všetci, ktorí mali chorých na rozličné neduhy, privádzali ich k Nemu, a On kládol ruky na každého z nich a uzdravoval ich. 41 Aj zlí duchovia vychádzali z mnohých, kričali a volali: Ty si Syn Boží! Ale On im pohrozil a nedovolil im hovoriť; lebo vedeli, že On je Kristus. 42 Keď potom svitol deň, vyšiel a odobral sa na osamelé miesto. Ale zástupy Ho hľadali, prišli až k Nemu a zdržovali Ho, aby neodchádzal od nich. 43 On im však povedal: Musím zvestovať kráľovstvo Božie aj iným mestám; lebo to je mojím poslaním. 44 A kázaval po galilejských synagógach.

Slúžime? Tak, ako prichádza Pán Ježiš do synagógy – do spoločenstva, do zboru, prichádza (chce prísť) aj do domov – do domácností, do spoločenstva rodín. A aj tu sa stretáva s problémom – choroba, veľká horúčka. Ani našim rodinám sa nevyhýbajú problémy a choroby. Sú súčasťou tohto hriechom narušeného sveta. Tak trochu s úsmevom môžeme povedať, že vďaka tejto horúčke s istotou vieme, že učeník Pána Ježiša, Šimon/Peter bol ženatý – aj keď o jeho manželke nevieme vôbec nič. Aj naše choroby môžu mať v našich životoch svoje poslanie (aj dôležitejšie). Pri horúčke Šimonovej svokry bola zjavená uzdravujúca moc Pána Ježiša. Uzdravovania a vyháňanie démonov boli jedným zo sprievodných a poznávacích znakov mesiášstva Pána Ježiša. Ešte dôležitejším znakom však bolo zvestovanie Kráľovstva Božieho (v.43). Určite by sme sa tešili, keby s príchodom Pána Ježiša do našich rodín bola každá choroba a každý neduh odstránený. Nemusí to tak byť vždy. Je dobre si všimnúť, že opäť zdravá svokra ihneď slúži. Keď sme zdraví – slúžime, posluhujeme iným?
Modlitba: Pane Ježišu, zapáľ aj v nás túžbu po tom, aby sa Božie kráľovstvo šírilo a daj nám, prosím, ochotu k službe iným. Amen.
Pieseň: ES 549
Autor: Jozef Budaj

Ja pozbieram zvyšky svojho stáda zo všetkých krajín, kam som ich roztrúsil, a opäť ich privediem na ich pastvu, bude sa im dariť a rozmnožia sa. Jeremiáš 23,3
Ak niekto z vás má sto oviec a jednu z nich stratí, či nenechá tých deväťdesiatdeväť na púšti a nevydá sa za stratenou, kým ju nenájde? Lukáš 15,4

1.Korintským 2,11-16 :: Modlíme sa za: Banská Štiavnica (Ho)

Podcast Tesnou bránou - biblické zamyslenia na každý deň je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.