Zamyslenie na deň 7.4.2021
03:23

Zamyslenie na deň 7.4.2021

06.04.2021
Lukáš 24,50-53
50 Potom ich vyviedol von až k Betánii, zdvihol ruky a požehnal ich. 51 A keď ich žehnal, vzdialil sa od nich a bol unášaný do neba. 52 A oni sa Mu poklonili a vrátili sa s veľkou radosťou do Jeruzalema 53 a boli stále v chráme, chváliac Boha a dobrorečiac Mu.

Očakávanie. Učeníci naveľa-naveľa prijali realitu Kristovho vzkriesenia. Možno sa domnievali, že už to zostane tak, že ich vzkriesený Pán bude stále s nimi – síce inak, ako počas predchádzajúcich troch rokov, ale vždy bude nablízku – budú s Ním môcť hovoriť, dotýkať sa Ho… No nie je to tak a On odchádza – vystupuje do neba. Lúči sa a prikazuje im, aby o Ňom svedčili všetkým národom. Lukáš sa zmieňuje ešte o dvoch veciach: Pán učeníkom žehná a zároveň ich – z nášho pohľadu možno prekvapujúco – vyzýva, aby zostali v meste, teda, aby čakali, kým nebudú vystrojení mocou z výsosti. Hoci to na prvé počutie znie zvláštne, dôležitou súčasťou kresťanskej služby je aj čakanie. Nie ničnerobenie, apatia, lenivosť, ale trpezlivé čakanie. Pre niektorých z nás je to veľmi ťažké. Myslíme si, že musíme stihnúť všetko – pracovať, ísť z jednej aktivity do druhej. Učme sa však čakať alebo ešte lepšie očakávať! Učme sa stíšiť! Pochopme, že aj pri stretnutí s druhými ľuďmi nie je vždy potrebné radiť im, ale dôležitejšie je čakať a počúvať, čo nám povedia. – – Tieto riadky píšem v čase pandémie, kedy sú takmer všetky aktivity utlmené. Táto situácia určite nie je najpríjemnejšia, ale uvedomujem si, že pozitívne na nej je to, že nás učí trpezlivosti. Vedie k hlbšiemu poznaniu limitu našich možností a závislosti od Pána Boha a učí nás čakať…
Pieseň: ES 164
Autor: Peter Synak

On niesol hriechy mnohých a prihováral sa za zločincov. Izaiáš 53,12
Ježiš hovorí: „Žehnajte tých, ktorí vám zlorečia a modlite sa za tých, ktorí vás urážajú.“ Lukáš 6,28

Ján 20,11-18 :: Modlíme sa za: Hrochoť (Zv)

Podcast Tesnou bránou - biblické zamyslenia na každý deň je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.