Zamyslenie na deň 30.4.2020
04:57

Zamyslenie na deň 30.4.2020

30.04.2020
1.Petrov 2,18-25
18 Sluhovia, poddaní buďte s úplnou bázňou svojim pánom, nielen dobrým a miernym, ale aj nevľúdnym. 19 Veď je milosťou, keď niekto s čistým svedomím pred Bohom znáša bolesti a trpí bez viny. 20 Ale čože je to za sláva, keď vás bijú preto, že hrešíte? Keď však dobre robíte, a predsa vytrváte v utrpení, to je milé Bohu, 21 lebo na to ste boli povolaní; pretože Kristus trpel za vás, dal vám príklad, aby ste nasledovali Jeho šľapaje. 22 On nikdy hriechu neučinil, ani ľsti nebolo v Jeho ústach; 23 keď Mu zlorečili, nezlorečil; keď trpel, nehrozil, ale porúčal Tomu, ktorý spravodlivo súdi; 24 na vlastnom tele vyniesol naše hriechy na drevo, aby sme odumreli hriechom a žili spravodlivosti; Jeho krvavé rany vás uzdravili. 25 Boli ste ako blúdiace ovce, ale teraz ste navrátení Pastierovi a Biskupovi vašich duší!

Trpieť bez viny je milosťou. Krátko po tom, čo Japonci zaútočili na Pearl Harbor, prihlásil sa dvadsaťtriročný Američan Desmond Doss, ako mnoho iných mladíkov, do služby vlasti. Z hĺbky svojho presvedčenia však odmietal nosiť akúkoľvek zbraň a zabíjať. Stal sa zdravotníkom pešej divízie. Skutočnosť, že odmietal zbraň, sa nestretávala s pochopením u jeho nadriadených ani u spolubojovníkov. Len blázon by chcel, aby mu v boji kryl chrbát chlapík, vyzbrojený iba vierou, odhodlaním a lekárničkou. Často musel čeliť nevraživosti, útokom a šikane od ostatných vojakov. Napriek tomu ako jediný americký vojak v 2. svetovej vojne bojoval v prvej línii neozbrojený. V marci 1945 vypukla krvavá bitka o Okinawu. Dossova rota mala za úlohu dobyť 120 metrov vysoký útes. Po tom, čo sa vojaci vyšplhali s pomocou lán na vrchol, dostali sa do ťažkej paľby. Desmond sa odmietol ukryť a zostal sám uprostred krvavého pekla. Znášal jedného zraneného po druhom z útesu do bezpečia. Počas vyčerpávajúcich 12 hodín za stáleho ostreľovania zachránil životy 75 mužov. Jeho neochvejná viera v Pána Boha ho previedla aj cez čas utrpenia, nepochopenia, opovrhovania k možnosti, zachraňovať ľudské životy. „Veď je milosťou, keď niekto trpí s čistým svedomím pred Bohom znáša bolesti a trpí bez viny.“
Modlitba: Ďakujem, Ježišu, že si trpel nespravodlivo, aby si ma zachránil. Odpusť, keď sa tomu ja vyhýbam, keď sa vyhýbam zachraňovaniu, pokiaľ je spojené s bolesťou. Ži vo mne, nech ma využiješ na dobro mnohých. Amen.
Pieseň: ES 486
Autor: Hanka Peničková

Aký dobrý je Boh k Izraelu, k tým, čo majú čisté srdce! Žalmy 73,1
Milovaní, ak nás srdce neobviňuje, máme istotu v Bohu a o čokoľvek prosíme, dostaneme od neho, lebo zachovávame jeho prikázania a robíme, čo sa mu páči. 1.Jána 3,21-22

Efežanom 4,(8-10)11-16 :: Modlíme sa za: Martin – Záturčie (Tu)

Podcast Tesnou bránou - biblické zamyslenia na každý deň je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.