Majú viac úspechov a nižší plat. Americké futbalistky bojujú o rovnoprávnosť

01.11.2019
V novom dieli športového podcastu Telesná výchova sa Marián Psár a Samo Marec rozprávajú o tom, ako vyzerá ženský futbal v Amerike.Ide pritom o zaujímavý fenomén: americké futbalistky sú najlepšie na svete a dlhodobo víťazia na všetkých vrcholných podujatiach.Hráčky už nie sú len športovými, ale aj spoločenskými osobnosťami. Teraz napríklad bojujú za to, aby boli odmeňované rovnako ako muži.Boli sme sa pozrieť na zápase americkej ženskej futbalovej ligy a videli sme tam niečo, čo sme vôbec nečakali. 22 329 divákov, vynikajúcu atmosféru a kvalitný futbal.Prečo je to tak? Dozviete sa v najnovšej epizóde podcastu Telesná výchova.

Podcast Telesná výchova je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Autor:SME.sk
Kategórie:Šport
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.
OK