Po stopách partizánov. Slovenský skialpinista prešiel za 13 hodín 90 kilometrov

02.03.2020
Jakub Šiarnik je rodák z Liptova, ktorý sa v horách pohybuje odmalička. Pred niekoľkými rokmi s začal závodne venovať skialpinizmu a dnes preteká vo Svetovom pohári.Devätnásteho februára sa vydal na trasu zo Západných Tatier do Zakopaného, ktorú v zime 1944/1945 na úteku musel absolvovať partizánsky oddiel bojujúci v Slovenskom národnom povstaní. S Jakubom sme sa rozprávali nielen o tom, aké to bolo, ale aj o skialpinizme vo všeobecnosti. Dozviete sa tak aj to, čo môžete od skialpinizmu očakávať, prečo by ste sa mu mali venovať, alebo ako si vyberať výstroj.

Podcast Telesná výchova je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Autor:SME.sk
Kategórie:Šport
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.
OK