Štátny tajomník Husár: Chcem, aby peniaze išli priamo športovcom

09.06.2020
Slovenskej národnej strane sa v minulom volebnom období nepodarilo presadiť vznik nového ministerstva športu. Napokon však šport získal post vlastného štátneho tajomníka na Ministerstve školstva, vedy, výskumu a športu. S novou vládou prišli aj personálne výmeny a tento post pripadol strane SaS, ktorá ho obsadila svojim expertom Ivanom Husárom. Bývalý volejbalový tréner a funkcionár bol v športovom svete známy svojimi jasnými názormi, v ktorých si nebral servítku pred ústa. V novej funkcii si však dáva oveľa väčší pozor na vyjadrenia. Aké zmeny čaká financovanie športu? Ako pomôže štát športovcom a klubom v čase krízy, ktorú spôsobila pandémia koronavírusu? Aký prínos pre šport bude mať vznik nového Fondu na podporu športu? Aj to sa dozviete v podcaste s Ivanom Husárom, ktorý sme nahrávali ešte predtým, ako Národná rada Slovenskej republiky začiatkom júna prijala novelu Zákona o športe, ktorou umožnila národným športovým zväzom voľnejšie čerpať financie od štátu.

Podcast Telesná výchova je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Autor: SME.sk
Kategórie: Šport
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.
OK