Práca, na ktorú sa nikto iný neodhodlal • Ondrej Jób • type designer • setuptype studio

30.07.2021

Ondrej Jób, type designer, zakladateľ štúdio Setup Type. Opýtali sme sa ho napríklad, čo si myslí o najznámejších svetových fontoch ako Arial, Helvetica, Product Sans, prečo fonty stoja koľko stoja alebo koľko trvá vytvorenie jedného písma. Jeho typografiu a grafický dizajn si mohol/a vidieť napríklad v poisťovni Dôvera, sirupoch Herbert či mapách Železníc Bratislavy.

 

V roku 2018 tiež rozbehol projekt Manuál, v ktorom sa snaží oživiť písma z našich ulíc digitalizáciou a opätovne ich uviesť naspäť do používania. Cieľom tohto projektu je zachovanie kultúrneho dedičstva, aby sa z nášho verejného priestoru nestratili tradičné vizuálne prvky.

Podcast TalkFlow • Dizajn, umenie a kreativita je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.
OK