9. Príbeh o troch Svätoplukových prútoch je hoax (Slovania a Veľká Morava)
38:05
Podcast: Tak Bolo

9. Príbeh o troch Svätoplukových prútoch je hoax (Slovania a Veľká Morava)

03.05.2021

Preneste sa s nami do čias prvého stabilného slovanského osídlenia na území dnešného Slovenska. Do čias, keď kmene Slovanov bojovali s Avarmi a zo západu, z Franskej ríše, sem vanul vplyv ranného kresťanstva. To vytlačilo pôvodné božstvá rovnako ako Mojmír Pribinu a potom Rastislav Mojmíra. Ako si to všetko pamätať? 

Vznik Veľkomoravskej ríše a kultúrny vplyv Konštantína a Metoda sú v dejepise nosnou témou, preto sme sa rozhodli ich spracovať aj my. Ako Slovania žili a boli takí mierumilovní, ako o nich zvyknú písať spisovatelia romantizmu?

Podcast Tak Bolo je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Autor: takbolo
Kategórie: História
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.