[Hacker Zdravia] Joga bola tajné učenie výlučne pre mužov. Na sviečky, relax či vegetariánstvo zabudni
01:00:07

[Hacker Zdravia] Joga bola tajné učenie výlučne pre mužov. Na sviečky, relax či vegetariánstvo zabudni

29.12.2020

Hosťom podcastu je jogín Jaroslav Pávek, ktorý vedie bistro jogové štúdio Prakriti. Jogu študoval u Nancy Gilgoff, prvej západnej ženy predstavenej do systému Ashtanga Jogy. Ide o cvičebný systém založený na 8 pilieroch.  Na začiatku bola joga výlučne mužskou domńou a jej tajomstvá boli starostlivo chránené. Prvou popularizátorkou bola Marilyn Monroe. Dnes existuje veľa druhov jogy a Jaro upozorňuje, že nie všetky sú o tom pravom orechovom. Joga je o dýchaní, pozeraní a sústredení. Viac ti povie on sám. Ako sa stravovať a čo jarovi Pávekovi najviac pomohlo? Sám hovorí, že nie je žiadny stravovací fanatik a že si dopraje, na čo má chuť. Sám rád varí a príprava jedla je preňho istou formou meditácie.  Ako začať s jogou v čase korony a prečo nie je hormadné online podujatie ideálnym miestom? To všetko a oveľa viac sa dozvieš v podcaste Hacker Zdravia s Markom Zelmanom.

Sponzorom relácie je New Aroma Home

Podcast Startitup podcasty je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.